Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 19.05.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Artykuły: 2.Artykuły ewangelizacyjne
Dlaczego ziarno gorczycy?
Zbigniew Kowalski Medytujemy i kontemplujemy słowa Jezusa aby dowiedzieć się o co Mu chodzi. Czasami warto również zastanowić sie nad tym czego Jezus nie powiedział. Dlaczego nie porównał Królestwa do ziarnka cedru, które jest bardzo maleńkie w porównaniu do ogromnego drzewa, które wyrasta z tego ziarenka.

Ewangeliacja w Warszawie
Zbigniew Kowalski
Ostatnia w tym roku ewangelizacja uliczna w Warszawie odbyła się 2 października. Po modlitwie i próbie śpiewu u Ojców Paulinów w Warszawie wyszliśmy całą grupą przed kościół Św. Ducha w Warszawie. W ewangelizowaniu partnerował mi Paweł ze Wspólnoty „Oblubienica” z Warszawy.

Ewangelizacja owocem i owoc ewangelizacji
Zbigniew Kowalski
Słowa Jezusa „ Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5) sugerują owoc misyjny. Głoszenie Dobrej Nowiny przynosi „owoc warg, które wyznają Jego imię” (Hbr 13,15). To owoc chrześcijanina. Ewangelizowanie wszystkich i wszędzie, bez oglądania się czy jest w porę czy nie w porę (por. 2 Tm 4,2) jest tym owocem warg.

Ewangelizacja w Warszawie
W Warszawie na ul.Freta spotyka się różnych ludzi: starszych, młodszych, protestantów, katolików, Afrykańczyków (głoszenie Słowa odbywa się w jęz. angielskim), japończyków, uzależnionych, polityków itp. a przyjęcie Ewangelii przez nich często staje się punktem zwrotnym w ich życiu. Głoszenie odbywa się przez rozmowy z napotkanymi ludźmi, podczas gdy pozostali ewangelizatorzy śpiewają i modlą się...Więcej...

Jak ratować ludzi? Łk 6,1-5
Jak ratować ludzi? Łk 6,1-5
Zbigniew Kowalski
Apostołowie szli z Jezusem na czele, do wiosek i miast, aby ratować ludzi od grzechu, który zniewala, od zła które prowadzi do grzechu oraz od szatana głównego sprawcy grzechu. Na czym polegał ten ratunek? Nie polegał na walce z grzechem, złem i szatanem, bo przecież Pismo mówi: „Nie przeciwstawiajcie się złu, lecz zło dobrem zwyciężaj”.

Jak zrozumieć Ewangelię?
Zbigniew Kowalski Bardzo trudno pojąć sens Ewangelii, jeżeli nie prowadzi sie takiego samego sposobu życia jak ci, którzy ją pisali. Nie chodzi o to aby stać sie rybakiem jeziorowym jak Piotr lub poborcą podatkowym jak Mateusz, lecz apostołem.

Jezus na Woodstocku 2003
Godz. 20.00 Pierwsza akcja przy naszych namiotach. Podchodzi do mnie dwóch młodych ludzi. Okazuje się, że to bracia. Obaj mieszkają w Żarach. Młodszy - Robert jest w katolickiej Odnowie i bardzo pragnie nawrócenia swego starszego brata. Ten starszy - Tomek ma luźny kontakt z Kościołem, ale chciałby mieć wiarę tego młodszego. Mówi do mnie, że chce, aby go ktoś "nakręcił". Zdziwiłem się trochę ale pomyślałem sobie "zaraz nakręci cię sam Duch Święty...Więcej...

Katolicy na ulicy
Hanna Dębska Śpiewają na Starym Mieście, tańczą, chodzą na szczudłach i przede wszystkim rozmawiają. A wszystko po to, by pokazać ludziom Boga.W salce klasztoru ojców paulinów przy ul. Długiej trwa próba śpiewu. Wszyscy są pełni entuzjazmu, chociaż za oknem pada deszcz i jeszcze nie wiadomo, czy w ogóle wyjdą na ulicę.

Kerygmat-zbawienie, odkupienie i usprawiedliwienie
Zbigniew Kowalski
Jak wytłumaczyć zbawienie w Jezusie? Pewnego chłopca porwali bandyci aby otrzymać okup od jego opiekunów. Skontaktowali się z jego rodziną i zażądali 100 miliardów dolarów. Nikt jednak nie miał takiej sumy. Nawet najbogatsze państwo świata odmówiło pomocy bo nie było w stanie zapłacić tak ogromnej sumy.

Papież Nowej Ewangelizacji
Andrzej Kowalski
Papież stwierdził, że „nadszedł moment zaangażowania wszystkich sił kościelnych w nową ewangelizację (…) nikt wierzący w Chrystusa, żadna instytucja kościelna, nie może uchylić się od tego najważniejszego obowiązku głoszenia Chrystusa wszystkim ludziom”

Promocja
Zbigniew Kowalski
Zastanawiamy się czasem, czy warto wierzyć w Chrystusa? Co będziemy z tego mieli? A do tego On sam mówi, że kto chce pójść za Nim, to niech zaprze się samego siebie, weźmie krzyż swój i niech Go naśladuje (zob. Mk 8,34). W innym miejscu mówi, ze każdego którego kocha tego karci i ćwiczy (Ap 3,19). Gdzie tu zyski, gdzie wygody, gdzie uznanie u ludzi, gdzie sława? Nie ma, nie ma!

Przystanek Jezus 2004
Sobota, 31 lipca – ostatni dzień ewangelizacji na Przystanku Jezus. Znowu upał nie do wytrzymania, lecz nie możemy przestać ewangelizować. Czujemy się jak żołnierze na wojnie, lecz nie toczymy walki z ludźmi lecz raczej o ludzi, o ich dusze...Więcej...

Przystanek Jezus 2015
Zbigniew Kowalski Zakończył się kolejny Przystanek Jezus. To był mój 11 Przystanek. Ewangelizacja to swoista sztuka walki duchowej, w której głosiciel nie używa oręża żołnierskiego lecz mocy Bożej. Na Przystanku Woodstock toczą się najcięższe walki z mocami ciemności (działanie sekt, nieustanny hałas, niemoralne i niekiedy satanistyczne teksty, narkotyki, alkohol, sex, itp.).

Współodpowiedzialność świeckich za misję Kościoła
Czy my, katolicy XXI-go wieku, zagubiliśmy zapał ewangelizacyjny, nasze poczucie odpowiedzialności za misję Kościoła? Przez wieki Kościół głosił Ewangelię Jezusa Chrystusa wszystkim narodom Europy, Ameryki, Indii, Chin i innych części świata. Głoszenie Ewangelii było służbą świadczoną całej ludzkości. Dlaczego zatem katolicy XXI-go wieku w przeważającej większości uważają ewangelizację za nieistotny przejaw swej wiary i co najwyżej utożsamiają ewangelizację z misjami wśród ludów i narodów, które nie słyszały radosnej nowiny ewangelicznej lub z działaniem świadków Jehowy czy innych sekt religijnych?...Więcej...

Zbyszek Kowalski - ewangelizator z Mławy
Jerzy Kącki - codziennikmlawski.pl
Zbigniew Ignacy Kowalski jest założycielem i wieloletnim liderem Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA w Mławie. Od wielu lat prowadzi rekolekcje i uczestniczy w akcjach ewangelizacyjnych, między innymi na Przystanku Jezus (ewangelizacja Przystanku Woodstock w Kostrzynie). W ciągu ponad 12 lat uczestniczył w około 80 akcjach ewangelizacyjnych oraz zorganizował i współprowadził około 50 rekolekcji.
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.