Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 19.05.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Artykuły: 7.Wprowadzenia do medytacji
Zbawienie i Zbawiciel
Zbigniew Kowalski
Rozmowa z trędowatym ma dwie przeciwstawne emocjonalnie części. Jezus zdjęty litością uzdrawia trędowatego. W tej części rozmowy w Jezusie jest uczucie litości (w. 41) lecz po uzdrowieniu (w. 42) wstepuje w Niego gniew (w. 43). Słowo greckie embrimaomai zapisane w oryginalnych rekopisach oznacza silne wzburzenie, złość, gniew Dlaczego? Co się stało?

Obrzędy i ich znaczenie w mszy świętej
ks. Piotr Gątarek
Chrystus Pan, mając sprawować z uczniami ucztę paschalną, na której ustanowił Ofiarę swego Ciała i Krwi, polecił przygotować przestronną komnatę, usłaną ( Łk 22, 12). Kościół zawsze uważał, że polecenie to odnosi się również do niego, gdy ustanawiał przepisy dotyczące sprawowania Najświętszej Eucharystii co do duchowego przygotowania ludzi, oraz miejsc, obrzędów i tekstów.

Modlitwa i zabawa na łonie natury
Pierwsze z wakacyjnych spotkań Wspólnoty Ewangelizacyjnej Woda Żywa za nami. Na modlitwę, rozmowę i zabawę zaprosił do siebie do Kowalewa członków grupy i przyjaciół w niej niezrzeszonych Michał Markiewicz. Dobry humor i pogoda dopisały.

Młodzieniec z Nain Łk 7,11-17
On też przyłącza nas do swego konduktu żywych bo idąc za Jezusem otrzymuje się nowe życia, które jest życiem wiecznym ponieważ Jezus powiedział „kto we Mnie wierzy ma życie wieczne” (J 6,47). Jak się idzie z Nim to wiele takich cudów się ogląda. Gdy ktoś został w kondukcie pogrzebowym taki cud widzi się raz a potem wraca się do domu i zapomina się o tym cudzie. Tak jest z tymi, którzy nie przyłączyli się do Jezusa.

Kontemplacja o uzyskanie przebaczenia
Zbigniew Kowalski
Gdy męczy nas popełniany stale grzech nieprzebaczenia, złości, niechęci, gniewu wobec bliźniego, Boga i siebie samego należy rozważyć i kontemplować przypowieść o nielitościwym dłużniku (Mt 18,23-35). Dlaczego?

Jak załapać się do księgi życia?
Zbigniew Kowalski Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają». Wtedy rzekł do nich: «Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika..."

Cena życia wiecznego
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.