Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 28.01.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Witamy

Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA
przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie
ul.Mariacka 20, 06-500 Mława

Administrator strony: Zbigniew Kowalski tel. 514 168 818
e-mail: zbyszekkowalski@autograf.pl
WARSZTATY-KERYGMA dla pragnących ewangelizować
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła internetowe warsztaty dla osób pragnących ewangelizować pod nazwą WARSZTATY - KERYGMA. Przygotowanie do ewangelizacji składało się z trzech etapów. W pierwszym osoby zamierzające nauczyć się ewangelizacji studiowały w swych własnych domach książkę Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pt. KERYGMA - PODRĘCZNIK EWANGELIZATORA (patrz lewe menu) oraz ćwiczyły do lustra lub z drugim partnerem głoszenie kerygmy, tak jakby to było na ulicy lub w domach
Dzień Skupienia 16-10-2021
kronikaW dniu 16 października 2021 roku odbył się dzień skupienia Wspólnoty Ewangelizacyjne WODA ŻYWA w par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Konferencje przygotował i mszę św. odprawił ks. Marcin Niesłuchowski - opiekun kościelny naszej Wspólnoty. Pięknym i wzruszającym świadectwem spotkań z Janem Pawłem II podzielił się również ks. dr Artur Janicki, który przez 9 lat studiował i doktoryzował się w Rzymie w latach pontyfikatu Papieża Polaka.
Zakończenie roku szkolnego 2021 WEWZ
kronika22 czerwca 2021 roku Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA zakończyła tzw "Rok szkolny". Okazuje się, że życie wspólnotowe nie przebiega według roku kalendarzowego ani nawet liturgicznego, ale szkolnego. Początek wakacji kończy ten rok a początek nowego roku szkolnego zaczyna nowy rok działania Wspólnoty. Zakończenie miało formę agapy czyli uczty i zabawy dla członków i przyjaciół Wspólnoty. Tym razem zakończenie roku świętowaliśmy w domu Jadzi i Lucjana Darmozych. Na agapie obecni byli nasi księża parafialni: ks. Marcin Niesłuchowski i ks. Piotr Orliński.
Książka SŁOWO ŻYCIA
informacjeOd redaktora:
Jezus powiedział swym uczniom: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Ośmielam się prosić Cię, abyś przyjmując słowa, które zapisałem w tej książce dla Ciebie od Jezusa, przyjął nie tylko Jego słowa, lecz również Jego samego i Jego życie do swego serca i swego życia. Wówczas obecność Jezusa w Twoim życiu stanie się wspólną drogą z Nim na górę Przemienienia. Jeżeli lubisz takie wyzwania to wiedz, że jest to droga w miłości i radości już tu na ziemi, a skutkiem podążania tą drogą jest szczęście wieczne. Od tego momentu możesz wejść na tę drogę
Ewangelizacja przy Syrence 13-06-2021
kronikaW dniu 13 czerwca odbyła się pierwsza w tym roku ewangelizacja uliczna w Warszawie zorganizowana przez ks. Andrzeja Grefkowicza i odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Warszawskiej. Na zaproszenie ks. Proboszcza par. św.Teresy od Dzieciatka Jezus w Warszawie przyjechało z Warszawy i okolic ok. 55 ewangelizatorów katolickich. Podstawowym celem ewangelizacji było wzniecenie i umocnienie wiary w spotykanych ludziach, a także zaproszenie ich do nowo powstałej Grupy Odnowy w Duchu Świętym TABITA przy powyżej wspomnianej parafii.
Ela Szymańskan odeszła do Pana
kronika4 czerwca 2021 roku zmarła członkini Wspólnoty Ewangelizacyjnej Ela Szymańska. Miała 74 lata. Należała do Wspólnoty od samego początku czyli od 2003 roku. Udzielała się również wiernie w parafii Matki Bożej Królowej Polski w różnych posługach. Należała i działała we wspólnotach przy parafialnych różańcowych. We Wspólnocie WODA ŻYWA przechodziła różne rekolekcje i kursy ewangelizacyjne. Potem czynnie angażowała się w prowadzenie i organizację różnych kursów a szczególnie w rekolekcjach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Msza Wody Żywej 02-03-2021
kronikaW dniu 2 marca 2021 roku odbyła się pierwsza od pół roku msza święta Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA. Miała ona specjalną oprawę. Ks. Marcin Niesłuchowski odprawił ją według mszalnej wersji w intencji o wzajemne pojednanie. Na początku mszy nasz wspólnotowy kapłan odczytał uprzednio przyniesione i zapisane przez uczestników na karteczkach intencje mszalne. W trakcie kazania powiedział świadectwo nawiązujące do wersetu z pierwszego czytania: „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją” (Iz 1,18).
Nabożeństwo pokutne 23-02-2012
kronikaW dniu 23 lutego 2021 odbyło się nabożeństwo pokutne Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA. Nabożeństwo odprawił nasz opiekun kościelny ks. Marcin Niesłuchowski. W czasie nabożeństwa wygłosił homilię. W ramach nabożeństwa był czas na rachunek sumienia w ciszy, a także aspersję czyli pokropienie wodą święconą. Był też czas wyśpiewania w sercach i na ustach miłosierdzia Pana - "Misericordias Domini in aeternum cantabo - Na wieki będę wielbić miłosierdzie Boże"
Adoracja kerygmatyczna i spotkania ewangelizacyjne
kronikaW dniu 26 stycznia 2021 roku w kościele pw. Ducha Świętego odbyła się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Natomiast 16 lutego 2021 roku w tym samym miejscu odbyło się spotkanie ewangelizacyjno-formacyjne. Uwielbienie prowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA. Było to raczej kerygmatyczne uwielbienie niż typowa adoracja. Uczestnicy mieli okazję spotkania się z Jezusem niejako "twarzą w twarz" ale również z Jego żywym Słowem w formie kerygmy apostolskiej.
Waldek Szymański odszedł do Pana
kronika11 listopada 2020 r. odszedł do Domu Ojca Waldek Szymański (44 l.) ewangelizator i wieloletni członek Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA. Waldek wraz swą żoną Anią i jej siostrą Olimpią uczestniczył wraz ze Wspólnotą w wielu rekolekcjach i kursach nowej ewangelizacji nie tylko jako uczestnik ale również jako jedna z osób prowadzących.
Ewangelizacja w Bażantarni 29-08-2020
kronikaW dniu 29 sierpnia 2020 roku odbyła się ewangelizacja w parafii Św. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Tym razem ewangelizację warszawskiej Odnowy w Duchu Świętym poprowadziło 4 księży z ks. Andrzejem Grefkowiczem na czele. W duchownych jak i w nas świeckich ewangelizatorach było widoczne pragnienie gorliwego służenia Bogu przez posługę Słowa wobec wszystkich napotkanych, nie tylko w kościele ale również w pobliskim Parku Przy Bażantarni a nawet na pobliskich ulicach Natolina.
Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.