Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filipa w Augustowie
kronikaNa zaproszenie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie, Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy przeprowadziła Kurs Filipa dla młodzieży. W rekolekcjach poza młodzieżą obecna była grupa osób nieco starszych. Łącznie było ok. 15 uczestników. Kurs odbył się w Domu Księży Emerytów Diecezji Ełckiej, a nabożeństwa w bazylice mniejszej pw. Najświętszego serca Pana Jezusa. Opiekunami kościelnymi byli ks. Marcin Mackiewicz i ks. Marcin Jakubowski. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem była Anna Citko – katechetka z parafii pw. Świętej Rodziny z Augustowa.
5 marca od samego rana prowadzone były zajęcia składające się modlitw, nauczań, aktywizacji, które przeplatano twórczą pracą uczestników. Wszystkie grupy rekolektantów wykazały się nadzwyczajną kreatywnością i pomysłowością.
Na początku rekolekcji koordynator kursu Zbyszek Kowalski zadał wszystkim pytanie: Czy chcesz zobaczyć i poznać Boga? Nawiązał w ten sposób do wypowiedzi św. Filipa, który prosił Jezusa aby pokazał mu Boga (Ewangelia św. Jana rodz. 14, wiersz 8) - dlatego rekolekcje te nazywają się Kursem Filipa. Jezus odpowiedział mu, że każdy kto zobaczył Go zobaczył Boga. Koordynator poprosił więc aby uczestnicy i prowadzący otworzyli swe serca i umysły na spotkanie Boga w Jezusie Chrystusie i na to wszystko co wydarzy się na tych rekolekcjach. Rzeczywiście kurs ten okazał się duchowym spotkaniem z miłosiernym i kochającym Bogiem.
Już pierwszy duchowy dotyk Jezusa odczuli uczestnicy przy dzieleniu się Bożym słowem. Potem przy nauczaniach, we mszy świętej , komunii i spowiedzi świętej. Jednak kulminacją były dwa wydarzenia rekolekcyjne. Pierwszy, to akt zawierzenia Jezusowi przez indywidualną decyzję uznania Jezusa za swego Pana i oddanie Mu swego życia i drugi jeszcze mocniejszy – otwarcie się na dar Ducha Świętego i przyjęcie Jego obecności oraz Jego łask przez modlitwę wstawienniczą. Duchowe dotknięcie i działanie Ducha Świętego było tak silne, że żaden z uczestników nie wątpił w Boże działanie i jego miłującą obecność pośród nich.
Wszyscy spotkali sie z Jezusem w sposób duchowy: poznali Go, pokochali i postanowili pójść z Nim przez życie, przez Jego naśladowanie.
Na zakończenie rekolekcji uczestnicy zapragnęli dalszego ciągu tego co wydarzyło się na Kursie Filipa. Postanowili więc, spotykać się z Jezusem i ze sobą nawzajem w małej wspólnocie przyparafialnej. Czy to będzie nowa wspólnota czy już istniejąca, jeszcze nie wiadomo: najważniejsze jest gorące pragnienie serca, a dobry Bóg pobłogosławi i poprowadzi „po właściwych ścieżkach” (Ps 23).
Prowadzącymi rekolekcje poza wspomnianymi księżmi byli: Anna Citko i Mateusz Miklaszewski z Augustowa oraz Dorota Pawlikowska, Oliwia Podzińska, Grzegorz Dzikowski i Zbigniew Kowalski z Mławy. Pomocą przez posługę modlitwą wstawienniczą służyli członkowie augustowskiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.


Zbigniew Kowalski


Zdjęcia z rekolekcji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.