Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filipa 1-2 kwietnia 2016
kronikaWielkie skupienie malowało się niemal cały czas na twarzach uczestników kwietniowego kursu Filip w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Finał rekolekcji zaś tradycyjnie już przyniósł istną eksplozję Bożej radości.

Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa tym razem zorganizowała dwudniowy kurs dla wszystkich - bez względu na wiek. W piątek 1 i w sobotę 2 kwietnia AD 2016 wzięło w nim udział kilkanaście osób, począwszy od nastolatków, a skończywszy na osobach w wieku średnim (seniorzy się na rekolekcje nie skusili).

Prowadzone w sali Laurowej - miejscu cotygodniowych spotkań Wody Żywej - zajęcia tradycyjnie były oparte o kolejne punkty kerygmy. Oprócz nauczań głoszonych przez prelegentów, dla uczestników przygotowano szereg angażujących ciało i umysł aktywności, nierzadko pobudzających do głębokiej refleksji na temat obecności Boga w naszym życiu. Kurs standardowo zwieńczono modlitwą o wylanie Ducha Świętego (pomagali w niej prowadzącym przyjaciele z mławskiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym NAZARET) oraz śpiewem i tańcem.Przy tak dużej dawce Bożej radości, jaką daje wspomniana modlitwa, nie mogło być zresztą inaczej.

Pieczę duszpasterską nad uczestnikami kursu i ekipą prowadzącą sprawował opiekun kościelny WODY ŻYWEJ ks. Piotr Smoliński.


Krzysztof Napierski


Zdjęcia z rekolekcji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.