Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Lednicy 2016
kronikaEwangelizacja Lednicy 2016

W dniu 5 czerwca 2016 r. odbyła się moja druga ewangelizacja Lednicy. Razem z Maksymilianem kilka razy głosiliśmy kerygmę dla 6 grup młodych ludzi. 25 z nich wyznało, że Jezus jest ich jedynym Panem i Zbawicielem i postanowili pójść z Nim oddając Mu swe życie. A co mówią o sobie organizatorzy akcji ewangelizacyjnej pod nazwą „Ewangelizatorzy Lednicy”.

Oto cytat ze strony www.lednica.ewangelizatorzy.pl

„Ewangelizatorzy Lednicy to grupa ludzi, którzy główny obszar swojego działania odnajdują w nieco nietypowym miejscu, bo poza Polem Lednickim. Jesteśmy posłani głównie do osób, które większość Spotkania spędzają na tzw. krańcach, którym do wspólnej modlitwy raczej się nie spieszy. Poprzez osobistą rozmowę, świadectwo naszego życia z Bogiem, dzielenie się uśmiechem i dobrym słowem staramy się dotrzeć do nich z Dobrą Nowiną.

Pierwsza sobota czerwca. Jak co roku podczas Spotkania Lednickiego dziesiątki tysięcy młodych ludzi uwielbia Boga śpiewem, tańcem, wspólną modlitwą. Radość ze spotkania z żywym Chrystusem rozpiera serca całej zgromadzonej młodzieży. Ale czy możemy mieć pewność, że wszyscy, którzy pojawili się tego dnia na Polach przyjechali tutaj, aby pogłębić swoją osobistą relację z Jezusem? Czy wszyscy zgromadzeni zainteresowani są treściami przygotowanymi przez Organizatorów?

Gdy swój wzrok skierujemy trochę dalej, na krańce Pól Lednickich, naszym oczom ukaże się smutny widok hałasującej młodzieży, bynajmniej niezainteresowanej wydarzeniami toczącymi się na Rybie. Ich postawa wielu mogłaby oburzać, ale czy rzeczywiście powinna? Przecież zadaniem Lednicy jest pomoc młodemu człowiekowi w spotkaniu z jedynym Zbawicielem i Panem – Chrystusem. Należy więc raczej cieszyć się z tego, że Bóg przyprowadził ich tego dnia właśnie tutaj. Że troszczy się o to, aby Ewangelia dotarła do wszystkich. Bo czy to nie właśnie ta młodzież z kresów Lednicy, pozornie wyłączona ze Spotkania, nie jest jego najważniejszą częścią?

Kiedy po raz kolejny przyjrzymy się obrazowi kresów, tym razem nieco dokładniej, wśród rozbieganego tłumu dostrzeżemy osoby w charakterystycznych niebieskich koszulkach. Oto właśnie, obok księży, braci i sióstr zakonnych, robotnicy winnicy pańskiej nad Jeziorem Lednickim – Ewangelizatorzy Lednicy. Po raz pierwszy pojawili się na Polach w 2003 roku i tylko Duch Święty mógłby nam opowiedzieć, jak wiele za ich pośrednictwem zdziałał już w sercach młodych katolików od tego czasu.

O tym, jak wielka jest potrzeba ewangelizacji tego dnia mówi nam świadectwo Krzyśka: Ja w ewangelizacji na Lednicy biorę udział od 2007 roku. Dlaczego? Ponieważ kiedyś byłem jedną z tych osób, które czas Spotkania spędzają w krzakach na obrzeżach Lednicy i bynajmniej nie odmawialiśmy tam różańca… I miałem tam wtedy taki moment, że wyszedłem z tych krzaków, usiadłem na końcu sektorów i czekałem, w sercu mając nadzieję, że ktoś do mnie podejdzie. Dziś wiem, że gdyby ktoś mi wtedy opowiedział o Bogu, który mnie kocha, to nawróciłbym się z miejsca. Nikt niestety nie podszedł. I nawróciłem się dopiero kilka lat później. Stąd bierze się moja motywacja do ewangelizacji na Lednicy. Wiem, że jest tam wielu ludzi takich jak ja wtedy. I wiem, że nas – ewangelizujących, jest wciąż za mało.”

Tak piszą o sobie młodzi ewangelizatorzy. Jak Bóg da, do zobaczenia za rok:)

Zdjęcia z ewangelizacji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.