Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 08.12.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Pawła w Sikorzu zakończony
informacjeW dniach 1-9 lipca w Niższym Seminarium Duchownym w Sikorzu odbyły się rekolekcje pod nazwą KURS PAWŁA. Rekolekcję przeprowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA wraz z ks. Zbigniewem Pawłem Maciejewskim. W ekipie prowadzącej znalazła się również Ula Bąkowska członek Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym ,,Nazaret” z Mławy. Oficjalnym organizatorem rekolekcji był Wydział Duszpasterski Kurii Płockiej.
Uczestnikami rekolekcji byli członkowie Odnowy w Duchu Świętym z Mławy, Płocka, Warszawy, członkowie Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA, wychowankowie Domu Dziecka w Kowalewie, uczniowie Niższego Seminarium Duchownego w Sikorzu, studenci teologii i inne osoby.
Był to wspaniały, ale i wymagający czas dla 18 uczestników kursu, którego celem było nauczenie skutecznej ewangelizacji. Te rekolekcje to najważniejszy kurs w programie Szkół Nowej Ewangelizacji (poza kursem Filipa). Nauczania przeplatane były modlitwą, śpiewem, dynamikami, twórczością (scenki teatralne, pantomima, prace plastyczne itp), animacjami, zajęciami praktycznymi i zabawami. Treść kursu wyrasta z nauczania Kościoła takich jak Evangelii Nuntiandii, Redemptoris Missio, Katechizm Kościoła Katolickiego itp. a w szczególności wezwania Jana Pawła II do podjęcia dzieła ewangelizacji nowej w jej zapale, metodzie, środkach wyrazu podejmowanych przez świeckich i duchownych czyli do Nowej Ewangelizacji. Zwieńczeniem kursu była jednodniowa ewangelizacja w Słupnie koło Płocka w par. św. Marcina, której proboszczem jest ks. Marek Zaborowski.Dziękujemy Bogu za ten pierwszy w Diecezji Płockiej Kurs Pawła oraz wiele łask które otrzymali uczestnicy, ekipa prowadzaca kurs oraz ci którym głoszono Dobrą Nowinę.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Galeria

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.