Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Świadectwo Renaty
kronikaW sierpniu 2016 r. uczestniczyłam w Kursie Pawła zorganizowanym przez Wspólnotę Ewangelizacyjną Woda Żywa z Mławy. Cała ekipa Ewangelizatorów to osoby pokorne i pełne miłości do Boga i bliźniego.

Ostatniego dnia Rekolekcji po Mszy Świętej i indywidualnym błogosławieństwie Kapłana zostaliśmy rozesłani po dwoje, jak Apostołowie do domów mieszkańców Augustowa, aby głosić Dobrą Nowinę "twarzą w twarz". To wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie!

Choćbym starała się ze wszystkich sił opisać słowami przebieg zdarzeń nie jestem w stanie.
Jezus Chrystus nasz Pan i Król kroczył z nami posyłając Swego Ducha, który przemawiał naszymi ustami z wielką mocą. Pismo Święte było naszym orężem i tarczą. W sercu moim panował pokój i radość. Mieszkańcy, choć nie wszyscy otwierali swe drzwi chętnie nas przyjmowali do swoich domów. Doświadczaliśmy niepowtarzalnych momentów jak podczas głoszenia osobom Ewangelizowanym zmieniał się wyraz twarzy: oczy zaczynały błyszczeć z każdą chwilą, twarz jaśniała blaskiem, pojawił się niesamowicie radosny uśmiech. Młoda dziewczyna płakała jednocześnie będąc radosną. Starszy Pan na wózku inwalidzkim, który miał bardzo duże problemy z mową podczas wyznawania Jezusa za Pana i Zbawiciela mówił zrozumiale i wyraźnie. Nawet psy, które witały nas głośnym szczekaniem stawały się spokojne leżąc przy nogach właściciela. To potwierdza słowa Pisma "aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich, ziemskich i podziemnych i aby każdy język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca" (Flp 2, 10-11).

Jezus oczekuje od nas, abyśmy Go poznali, naśladowali i kochali, bo jest Dobrym Pasterzem i najlepszym, najwierniejszym Przyjacielem, a my będąc Świątynią Ducha Świętego winniśmy nieść Dobrą Nowinę naszym braciom i siostrom. "Biada ci, gdybyś nie głosił Ewangelii".

Dziękuję Ci Boże w Trójcy Świętej Jedyny za dar i łaskę uczestnictwa w dziele Ewangelizacji. To bez wątpienia wspaniałe doświadczenie dla Ewangelizatorów i Ewangelizowanych. Jezus Żyje i działa pośród nas w każdej sekundzie okazując nieprzebrane miłosierdzie i bezwarunkową miłość do każdego z nas.

Renata
zobacz: KURS PAWŁA W AUGUSTOWIE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.