Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja w Warszawie 7-05-2017
kronikaW dniu 7 maja 2017r. odbyła się pierwsza w tym roku ewangelizacja uliczna wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Miejscem ewangelizacji była ul. Krakowskie Przedmieście przed kościołem seminaryjnym w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego.

Moim partnerem w ewangelizacji była Basia. Najpierw trafiliśmy na parę młodych ludzi: Darie i Darka. To pierwszy rodzaj ludzi wymieniony w Adhortacji Evangelii Gaudium (potrzebujacy duchowego rozpalenia serc i wejścia w posługę Kościoła). Śpieszyli się na mszę w innym warszawskim kościele, więc zaproponowałem, że ich trochę odprowadzimy głosząc po drodze Słowo Boże. czuliśmy się z Basią jak Jezus głoszący Słowo Boże dwóm uczniom z Emaus. Podobnie jak w Ewangelii droga ta dla Darii i Darka zakończyła się na rozpoznaniu Jezusa, przyjęciu Go do swych serc przez wyznanie, że jest Panm i przez Eucharystię.

Gdy wróciliśmy na miejsce gdzie grał i śpiewał nasz zespół spotkaliśmy Carmen i Laurę z Hiszpanii, które przyglądały się ciekawie poczynaniom naszego zespołu wokalnego. Głosiliśmy im słowo Boże w języku angielskim używając Biblii katolickiej spisanej w tym języku pn. New American Bible (NAB). Obie panie z radością przyjęły przesłanie kerygmatycznę oraz Tego, który posyła nosicieli Dobrej Nowiny.

Potem podeszliśmy do grupy 5 młodych Holendrów stojących po drugiej stronie ulicy. Niektórzy nie byli ochrzczeni, będący trzecim rodzajem ewangelizowanych z Adhortacji Evangelii Gaudium (nie znający Jezusa lub zawsze Go odrzucający)Byli bardzo zafascynowani jedną z dziewczyn z naszego zespołu taneczno-wokalnego. Gdy jednak zaproponowałem temat rozmowy, wówczas na placu boju pozostali tylko Eryk i Aleks. Byli zainteresowani naszym sposobem mówienia o Jezusie jako Przyjacielu. Byli poruszeni osobą Jezusa. Niestety koledzy przerwali nam i pociągnęli Aleksa i Eryka za sobą na światowe tory. Odczułem jednak, że coś w nich dobrego zostało i Jezus znowu da im znać że żyje i działa.

Gdy wróciliśmy z powrotem na drugą stronę ulicy spotkaliśmy Wojtka, który skracał sobie czas oczekiwania na znajomą słuchając świadectwa i oglądając scenki pantomimiczne rozgrywane przez naszą grupę teatralną. Wojtek to ktoś poszukujący i pragnący Boga, lecz będący drugim rodzajem ewangelizowanych z Adhortacji Evangelii Gaudium (sporadyczne uczęszczanie na msze i sporadyczne lub żadne korzystanie z sakramentów). Z radością przyjął Dobrą Nowinę i z chęcią przyjął propozycję modlitwy o dary Ducha Świętego.

Na zakończenie rozmawialiśmy z młodym muzułmaninem z Kazachstanu słabo rozumiejącym po angielsku, Trochę lepiej po polsku, zamierzający ożenić się w Kościele katolickim z Polką w dniu 19.05.2017r. Słowa kerygmy przekazywane były głównie przez moja partnerkę w ewangelizacji Barbarę. Oskar był żywo zainteresowany Jezusem, jednak przekaz ewangeliczny został praktycznie uniemożliwiony przez barierę językową. Potrzebna byłaby Biblia w języku rosyjskim.

Chwała Panu za owocną ewangelizację.

Zdjęcia
1.Podziemia
2.Daria i Darek
3.Carmen, Laura i Zbyszek
4.Akcja na ulicy
5.Barbara
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.