Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
14 rocznica WODY ŻYWEJ
kronikaTrzecia edycja „Bożych Milionerów” okazała się bardzo pomyślna dla Zbigniewa Kowalskiego.
Animator Wody Żywej odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania i zdobył główną nagrodę. Turniej zorganizowano podczas obchodów czternastej rocznicy powstania wspólnoty.

Czternaste urodziny Wody Żywej rozpoczęła w poniedziałek 13 listopada msza św. w kaplicy kościoła pw. Ducha Świętego w Mławie. Ks. Sławomir Grzela w swojej homilii przywoływał sylwetki wspominanych tego dnia przez Kościół Pięciu Braci Męczenników: Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna. Jak wskazywał, byli to zwyczajni ludzie, którzy swoim życiem i tragiczną śmiercią dali świadectwo świętości.
- Codzienną pracą też można się uświęcić. Pokorna i cicha praca przygotowała ich na męczeństwo
- mówił ks. Sławomir. Z ich historii wyciągnął też przesłanie dla Wody Żywej: - Myślę, że nasza
wspólnota, za którą dziękujemy Panu Bogu, przygotowuje nas do tego, aby dać świadectwo takie, na jakie będziemy gotowi - wskazywał. Może to oznaczać choćby uśmiechnięcie się do kogoś w pracy w poniedziałek lub przebaczenie komuś.

Po mszy członkowie wspólnoty spotkali się na urodzinowej agapie w sali Laurowej. Życzenia złożyła im i przekazała listy z Bożym słowem lider Wody Żywej Katarzyna Miłobędzka. Spotkanie zwieńczono prowadzonym przez wicelidera Krzysztofa Napierskiego turniejem wiedzy religijnej „Boży Milionerzy”.

W trzeciej edycji zabawy wzięli udział Piotr Kuciński i Zbigniew Kowalski. Drugiemu z zawodników udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania i zdobyć główną nagrodę. Dodatkowo każdy z nich otrzymał drobne upominki.


Krzysztof Napierski
Zdjęcia z mszy i spotkania rocznicowego:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.