Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja przez radio
kronikaGdy dostałem zaproszenie na 2,5 godzinną audycję radiową, jako główny gość tego programu zastanawiałem się jak to zrobić, aby w roli głównej wystąpił Jezus, a nie ja. Oczywiście tematem tej audycji miała być moja osoba jako ewangelizatora. Zaproponowałem redaktorowi prowadzącemu, że po pierwszej części składającej się z mojego świadectwa i typowego wywiadu, przeprowadzimy razem na falach eteru ewangelizację radiosłuchaczy. Redaktor brał udział w około 100 akcjach ewangelizacyjnych, więc nie było to dla niego żadne novum. Natomiast czymś nietypowym było przekazywanie kerygmy przez radio. Nigdy tego nie czyniłem, a nawet nie słyszałem aby ktokolwiek ewangelizował głosząc pełną kerygmę radiosłuchaczom.

Zaczęliśmy ewangelizować. Głosiłem więc miłość Boga Ojca, rzeczywistość naszego grzechu odbierającego nam wolość i życie Boże. Potem proklamowałem zbawienie w Jezusie ,które stało się ratunkiem od śmierci i otwarciem nieba dla wszystkich nas wszystkich. Czułem, że głoszenie to wzbudziło wiarę w sercach radiosłuchaczy pociągniętych Boża łaską, mimo, że ich nie widziałem. Ci, którzy uwierzyli wyznali że Jezus jest ich jedynym Panem i Zbawicielem. Wtedy razem z prowadzącym audycję pomodliliśmy się o wylanie darów Ducha Świętego, aby nasze głoszenie nie było tylko ludzkim wysiłkiem lecz nade wszystko dziełem Ducha Świętego. Na zakończenie zachęciłem, aby słuchający wzięli udział „W trudach i przeciwnościach jako dobrzy żołnierze Chrystusa Jezusa” (2 Tm 2,3) przez prowadzenie apostolstwa w małych wspólnotach przyparafialnych Kościoła.

Gdy wracałem do Mławy czułem się jak żołnierz po stoczonej zwycięskiej bitwie. Kto z Bożego powołania walczy pod sztandarem Jezusa (zob. Św. Ignacy Loyola, Ćwiczenia duchowne, 136-148, rozmyślanie o dwóch sztandarach), w mocy Ducha, ramię w ramię ze swymi braćmi w wierze, zawsze zwycięża. Pan Bóg potwierdził to powołanie i tą ewangelizację cudownym znakiem. Gdy wracałem zabrał na kilka chwil fizyczny wymiar mego ciała, aby nie uległo zranieniu czy nawet unicestwieniu ratując mnie w wypadku od niechybnej śmierci.

Chwała Panu za wszystkie dobrodziejstwa Jego jakie uczynił przez tą ewangelizację!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.