Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Gracjana
kronikaByło to na początku lata w dużym mieście. Podeszliśmy wraz z Grzegorzem i Krzysztofem do kobiety ok. 40-letniej, która z wyglądu wydawała się być Cyganką. Gracjana przyjechała z Rumuni wraz z dwoma synami: 15-letnim Elwisem i 11-letnim Elizeuszem. Powiedziałem jej na początku, że jej imię pochodzi od słowa łacińskiego gratia czyli łaska. Uśmiechnęła się. Szybko zrozumiała, to jak piękne jest jej imię. No cóż, w końcu język rumuński należy do rodziny języków romańskich, których podstawą jest łacina. Zaczęliśmy głosić jej kerygmę, lecz nie mówiła dobrze po polsku, więc nie mogliśmy czytać jej z Pisma Świętego. Mimo wszystko próbowaliśmy jej przekazać Dobrą Nowinę.

Gdy jej głosiliśmy stawała się coraz bardziej radosna. Przyznała się, że jest baptystką (odłam protestantyzmu). Odpowiedzieliśmy jej, że nam to nie przeszkadza i dalej głosiliśmy kerygmę. Uznała Bożą miłość, potem swój grzech, wyzwolenie z grzechu i zmartwychwstanie w Jezusie. Potem przyjęła łaskę wiary przez wewnętrzny akt woli i wyznanie swymi ustami, że Jezus jest Panem. Zrobiła to w sposób specyficzny. Gdy jej tłumaczyliśmy ten punkt myśleliśmy, że nas nie zrozumiała, ona jednak w pewnym momencie zaskoczyła nas. Powiedziała po łacinie: "Dominus Christus" uznając Jezusa za Pana.

Gdy mieliśmy modlić się o łaski, dary, błogosławieństwo, moc i działanie Ducha Świętego przyszli jej synowie z akordeonami w rękach. Zrozumieliśmy, że cała ich rodzina zarabia grając na ulicy na tych instrumentach. Pomodliliśmy się, więc za całą rodzinę rozpalając w nich Boże łaski, a nade wszystko charyzmat miłości i wiary przez nałożenie rąk (zob. 2 Tm 1,6).

Zapanowała w nich i w nas wszystkich ogromna radość z powodu odnalezienia zagubionych owiec. Oczywiście zaprosiliśmy ich do wspólnoty katolickiej - do Kościoła i do małych wspólnot przyparafialnych, aby rozpalony ogień miłości i wiary nie zagasnął.

Odbyła się kolejna edycja Misja Talitha Kum. Uczestniczyło w niej 240 ewangelizatorów z ponad 20 wspólnot Archidiecezji Warszawskiej. Podczas tygodniowej ewangelizacji głosiciele Dobrej Nowiny wychodzili do bezdomnych, samotnych, dawali świadectwo na Starym Mieście, wiślanych bulwarach oraz na patelni.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.