Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Mławy 08-12-2018
kronikaW dniu 8 grudnia 2018 roku odbyła się już druga w tym roku i trzecia w historii parafii Matki Bożej Królowej Polski ewangelizacja uliczna zorganizowana przez parafię, a koordynowana przez Wspólnotę ewangelizacyjną WODA ŻYWA. W ewangelizacji wzięło udział 9 osób z Wody Żywej, w tym ks. Marcin Niesłuchowski i 1 osoba ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Nazaret z Mławy.

Tak jak poprzednio, zdecydowana większość głoszeń odbyła sie w serdecznej i radosnej atmosferze. Jak zwykle radość, szczęście i pokój płynący z faktu uznania Jezusa za swego Pana, Zbawiciela i Przyjaciela oraz z powodu otrzymanych łask Ducha Świętego zagościł w sercach, zarówno ewangelizowanych jak i ewangelizatorów.

Interesującym szczegółem akcji była ewangelizacją, którą przeprowadziły Barbara, Jadwiga i Bożena. Zanotowały one na swym koncie największą ilość udanych głoszeń (na zdjęciu obok Jadwiga, Barbara i Zbyszek - autor artykułu po zakończeniu ewangelizacji przed kościołem pw. Ducha Świętego). Oczywistym powodem takich obfitych owoców ewangelizacyjnych była Boża łaska i miłosierdzie, ponieważ to Bóg dokonuje nawrócenia, a nie ewangelizator. Jednak Bóg oczekuje otwarcia się na Jego działanie, prowadzenie i podjęcie trudu nauczenia się właściwej i owocnej ewangelizacji.

Według słów Barbary i Jadwigi, które w drugiej części akcji ewangelizacyjne samodzielnie przekazywały orędzie ewangeliczne, dużą rolę w nauce trudnej sztuki ewangelizacji odegrała książka "KERYGMA - PODRĘCZNIK EWANGELIZATORA"(Zbigniew Ignacy Kowalski, Kerygma - podręcznik ewangelizatora, Wydawnictwo MICHALINEUM). Nauka kerygmy z tego podręcznika oraz praktyczne zastosowanie jej w trakcie akcji przyniosła wspaniałe rezultaty, mimo że obydwie ewangelizatorki nie były na kursach dla ewangelizatorów. Łaska Boża bowiem wymaga dużego wysiłku i współpracy ze strony człowieka.

W tym miejscu warto przytoczyć słowa Mojżesza, o tym jak łaskę głoszenia słów Bożych otrzymali również inni Izraelici, a nie tylko on i Aaron: „Oby tak cały lud Pana prorokował, oby mu dał Pan swego Ducha” (Lb 11,29). Parafrazując te słowa prośmy Boga o to, oby tak cały Kościół Boży ewangelizował i przez głoszenie kerygmy wszyscy ludzie na świecie poznali, pokochali i naśladowali Jezusa przyjmując w ten sposób łaskę zbawienia i dar Ducha Świętego! Chwała Panu!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.