Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja na wieczorach uwielbienia
kronika24 marca, 28 kwietnia i 19 maja 2019 roku w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie odbyły się wieczory uwielbienia. Organizatorem przedsięwzięcia była parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA, której opiekunem kościelnym jest ks. Marcin Niesłuchowski. Uwielbienie prowadził ks. Marcin, a oprawę muzyczna zespół młodzieżowy „#m20Soul”. W trakcie jednego wieczoru parafialna młodzieżowa Grupa Teatralna przedstawiła dramę ewangelizacyjną, a w drugim animowała taniec i śpiew. Było to momentami, uwielbienie w iście afrykańskim stylu, pełnym radości i szczerej miłości do Jezusa , a Pan odpłacał to napełniając uczestników swoją miłością i wieloma łaskami. Jednak nie przeszkodziło to aby cały czas trwać w miłosnym skupieniu w Sercu Syna Bożego.

Jezus obecny był również w modlitwie wstawienniczej, która odbyła się dla tych, którzy potrzebowali szczególnego działania Bożego w swoim życiu. Pan jak zwykle zaskakiwał modlących się jak i osoby omadlane. Jedni i drudzy otrzymali 100-kroć więcej niż się spodziewali. Jeszcze raz okazało się prawdziwe powiedzenie, ze jakość tej modlitwy nie polega na tym czy w tej modlitwie Bóg wysłuchał naszych próśb i spełnił naszą wolę, lecz czy w tej modlitwie wysłuchaliśmy prośby Boga i spełniliśmy Jego wolę.

Prawdziwe tez stało się zdanie, ze Bóg pragnie nas uzdrawiać, lecz blokujemy Jego działanie naszą niewiarą. Jezus w Nazarecie niewiele zdziałał cudów, bo wątpili w Niego (zob. Mk 6,1-6), a kobieta cierpiąca na krwotok z wiarą dotknęła się Jezusa i doznała uzdrowienia, mimo że Jezus nie wiedział nawet kto się Go dotknął. To nie Jezus postanowił uzdrowić ta kobietę, lecz jej ufna i czynna wiara niejako spowodowała, że „moc wyszła od Niego” (Mk 5,30) i uzdrowiła ją z choroby. Dlatego powiedział jej: „Córko, twoja wiara cię ocaliła” (Mk 5,34). Dlatego pierwszym etapem każdej modlitwy wstawienniczej jest modlitwa o wiarę, pomnożenie jej lub umocnienie w wierze. Wówczas osoba ta otwarta jest na uzdrowienie i na przyjęcie woli Bożej jakakolwiek by ona nie była, np. przyjęcia cierpienia wynikającego z choroby dla zbawienia innych ludzi.

Dlatego modlitwa wstawiennicza jest też szczególnym miejscem i czasem głoszenia Dobrej Nowiny, ponieważ nawrócenie jest największym cudem od Boga (zob. J 14,12). Modlitwa w wykonaniu Wspólnoty Woda Żywa miała, więc również kerygmatyczny, co znaczy, że jej celem było osobiste, duchowe spotkanie osoby omadlanej z Jezusem przez słuchanie Ewangelii, przyjecie Jezusa za swego Pana i Zbawiciela oraz przyjęcie darów Ducha Świętego. Chwała Panu.


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.