Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filipa w Birmingham
kronikaW dniach od 9 do 11 listopada odbył się Kurs Filipa dla Parafii Polskiej w Birmingham w Anglii. To pierwsze rekolekcje, które poprowadziła WODA ŻYWA za granicą. W Birmingham znajduje się jedno z największych skupisk Polaków w Anglii i to właśnie do nich skierowane były w głównej mierze te rekolekcje.
Z inicjatywy grupy młodych ludzi mieszkających od pewnego czasu w Anglii Parafia Polska zaprosiła Wspólnotę WODĘ ŻYWĄ, aby przeprowadziła ten kurs w Birmingham.
Rekolekcje rozpoczęły się w piątek w salce kościoła p.w. św. Michała Archanioła a zakończyły w niedzielę w Polskim Centrum Katolickim, zbudowanym przez powojennych polskich emigrantów z Birmingham.
Msze święte celebrowali polscy księża mający w opiece tą polską parafię. Czteroosobową ekipę Wody Żywej wzmocnił ks. Apolinary Zawistowski przebywający w Anglii już od 27 lat. Proboszczem parafii jest ksiądz Zygfryd Zastocki CRL. Ponadto w polskiej parafii pracuje również ksiądz Marcin Kordel CRL (więcej informacji o parafii można przeczytać na stronie internetowej www.parafiabirmingham.org.uk ) Księża ci należą do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich.
Jak zwykle w prowadzeniu kursu brała udział cała Wspólnota czyli ci co posługiwali Słowem w Birmingham oraz ci, którzy zostali w Mławie i wstawiali się do Boga o dobre owoce tych rekolekcji.
W rekolekcjach wzięło udział ok. 20 osób – w większości ludzie młodzi. Część z nich po zakończonych rekolekcjach postanowiła założyć wspólnotę modlitewno-ewangelizacyjną przy tej polskiej parafii. Natomiast w sercu wszystkich uczestników zapaliło się pragnienie nie tylko poznawania Jezusa, ale trwania w miłości do Niego i bycia Jego uczniem.
Przez cały czas pobytu życzliwość i miłość ze strony organizatorów otaczała mławskich ewangelizatorów, którzy obiecali po powrocie modlitwę i wszelką pomoc na rzecz przyszłej wspólnoty. Najważniejsze są jednak słowa Chrystusa, który obiecał tym, którzy pragną za Nim pójść:
„Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,19-20).

Oby Chrystus przemienił te pragnienia w rzeczywistość, aby wzrastała duchowa budowla, którą jest Kościół.


Post Scriptum

Tydzień po rekolekcjach powstała w Birmingham wspólnota. Opiekunem kościelnym został ks. Apolinary Zawistowski


Galeria zdjęć z rekolekcji: Galeria


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.