Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Adoracja kerygmatyczna i spotkania ewangelizacyjne
kronikaW dniu 26 stycznia 2021 roku w kościele pw. Ducha Świętego odbyła się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uwielbienie prowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA. Było to raczej kerygmatyczne uwielbienie niż typowa adoracja. Uczestnicy mieli okazję spotkania się z Jezusem niejako "twarzą w twarz", ale również z Jego żywym Słowem w formie kerygmy apostolskiej.

To właśnie w kerygmie znajduje się całość orędzia Jezusa i Apostołów znanego z Nowego Testamentu, w którym jest wezwanie do prawdziwego nawrócenia całym swym sercem i do całkowitego oddania się Jezusowi. Po akcie zawierzenia Jezusowi nastąpiła modlitwa do Ducha Świętego o dar i moc Miłości czystej oraz uzdolnienia uczestników do pełnienia woli Bożej każdego dnia (zob. Ez 36,27). Ta adoracja, uwielbienie i ewangelizacja w jednym wydarzeniu modlitewnym zakończona została kontemplacją w ciszy i błogosławieństwem kapłańskim ks. Marcina Niesłuchowskiego.

Podobna adoracja odbyła się 9 lutego 2021 roku, a 16 lutego 2021 roku odbyło się spotkanie wspólnotowe WODY ŻYWEJ o charakterze ewangelizacyjno-formacyjnej. Ewangelizator musi się nieustannie nawracać, co oznacza że ma nieustannie przyjmować Jezusa jako swego Pana oraz Jego Ewangelię do swego serca. Dlatego w formule spotkań Wspólnoty WODA ŻYWA występuje modlitwa kerygmatyczna, która prowadzi do odnowienia relacji miłości z Jezusem, a to prowadzi z kolei do świadczenia o Nim: słowem i czynem wobec całego świata. W drugiej części spotkania ks. Marcin Niesłuchowski wygłosił katechezę o charakterze mistagogicznej, a konkretnie o częściach mszy świętej. W katechezie ks. Marcin skoncentrował się na wyznaniu wiary i modlitwie wiernych. To była kolejna katecheza na temat części mszy świętej. Na następne członkowie Wspólnoty oczekują z dużym zainteresowaniem.


Być może wtorkowe spotkania po wieczornej mszy świętej staną się stałym wydarzeniem ewangelizacyjno-formacyjnym w kalendarzu naszej parafii i zainteresują nie tylko członków Wspólnoty, ale również innych mieszkańców Mławy w tym obywateli Ukrainy.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.