Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filipa Augustowie
kronikaW dniach od 23 do 25 listopada Wspólnota Woda Żywa z naszej parafii przeprowadziła rekolekcje Kurs Filipa w Domu Opieki nad Dzieckiem Fundacji Cordis w Augustowie na zaproszenie ks. Mariana Miklaszewskiego założyciela i prezesa tej fundacji. Celem działalności Fundacji jest chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, niesienie im oraz ich rodzinom pomocy materialnej i moralnej ze szczególnym uwzględnieniem środowisk zagrożonych patologią społeczną.
Zespół rekolekcyjny składał się z dwóch księży Salezjanów o.Romualda, o.Marka oraz ze świeckich ewangelizatorów: Bożeny Zakrzewskiej, Anny Szymańskiej, Mateusza Miklaszewskiego i Zbigniewa Kowalskiego.
Uczestnikami rekolekcji byli wychowankowie, wolontariusze tego domu i osoby zaprzyjaźnione - głównie ludzie młodzi.
Jak zwykle na tych rekolekcjach był to czas przeżywania bliskości Jezusa we wspólnocie Kościoła. Był to też czas podejmowania decyzji zawierzenia Bogu i wybierania drogi razem z Nim. Wiele wydarzyło się w sercach uczestników i tych którzy głosili Słowo Boże. Fundacja nazywa się Cordis co po łacinie w dopełniaczu (kogo?,czego?) liczby pojedyńczej znaczy ,,Serca”. Oznacza to, że ktoś potrzebuje Bożego i naszego serca, woła o serce dla siebie. Szczególnie czuje się w tym domu atmosferę dawania tego serca, obdarowywania miłością, a rekolekcje te uświadomiły wszystkim Kto jest źródłem tej miłości. Patrząc na uczestników rozpoznajemy w nich cierpiacego ale i miłującego Chrystusa. Beata Ignatowicz, ktora zarządza tym Domem ale i woluntariusze, animatorzy i sami uczestnicy każdym gestem i słowem pokazywali że Bóg jest miłością. Najtrudniejszy moment to oczywiście pożegnanie – czy się spotkamy?
Galeria zdjęć z rekolekcji: Galeria
Filmik z konkursu tańca w trakcie pogodnego wieczoruLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.