Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Warszawy 10-10-2021
kronikaW dniu 10 października 2021 roku odbyła się ewangelizacja w par. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Warszawie w dzielnicy Warszawa Ursus. Na zaproszenie proboszcza tej parafii ewangelizację przeprowadziły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza. W akcji głoszenia Dobrej Nowiny uczestniczyła również Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przez swego przedstawiciela: Zbyszka Kowalskiego


Tym razem miejscem akcji był Park Czechowicki. Niedaleko parkowej sceny usadowił się zespół muzyczny i chór wokalno-taneczny. Poza śpiewem i tańcem przedstawiano scenki pantomimy i głoszono świadectwa. Natomiast część ewangelizatorów rozeszła się po cały parku a pozostali ewangelizowali na miejscu. Piękna jesienna aura sprzyjała ewangelizacyjnym rozmowom. Głosiliśmy z odwagą, otwartością i radością w Duchu Świętym, który przez nas ewangelizatorów zapalał serca ludzkie miłością do Jezusa, aby Go lepiej poznać, pokochać i naśladować.


Moim partnerem w ewangelizacji był Piotr. Pierwszą osobą, którą zewangelizowaliśmy była Elżbieta, kobieta w średnim wieku. W trakcie rozmowy okazało się, że należy do bezhabitowych Salwatorianek. Co ciekawe charyzmatem tego zgromadzenia jest głoszenie Jezusa jako Zbawiciela – stąd nazwa zakonu: Salvator znaczy Zbawiciel. Nic dziwnego, że z radością przyjęła Jezusa do swego życia jako jedynego Pana i Zbawiciela.


Po wspólnym obejrzeniu scenki dramowej w wykonaniu naszego zespołu teatralnego wraz z Piotrem wróciliśmy z powrotem na ławeczkę na której wcześniej ewangelizowaliśmy Elżbietę. Piotr już wcześniej upatrzył sobie pewną panią w średnim wieku, która wyraźnie była zainteresowana całą naszą akcja. Z uroczym uśmiechem przyjęła propozycję rozmowy. Jadwiga nie tylko słuchała nas ale również głosiła nam Dobrą Nowinę. Powiedziała nam piękne świadectwo z jej życia. Pomyślałem sobie, że Jezus często wysyła nas ewangelizatorów do tych, których On sam chce uczynić ewangelizatorami. On pragnie abyśmy rozpalili ich serca jeszcze większą miłością do Niego tak bardzo, aby oni również zaczęli głosić Ewangelię. Zresztą tak w oryginale brzmi fragment z Ewangelii św. Mateusz:„Wyruszywszy, więc czyńcie uczniami wszystkie narody...” (Mt 28,19. Jadwiga z radością przyjęła Jezusa jako Pana i Zbawiciela oraz modlitwę do Ducha Świętego.


Jak mówi Pan ”Słowo, które wychodzi z ust Moich nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa” (Iz 55,11). Przed Słowem Bożym szła łaska Boża, która otwierała serca ewangelizowanych na to Słowo i ta sama łaska uzdalniała ewangelizatorów na głoszenie tego Słowa. W tym czasie łaska Boża działała również nie tylko w Parku Czechowickim ale również w wielu sercach ludzkich na całym świecie dokonując co zamierzył Bóg przez tą akcję ks. Andrzeja: ratunek dusz ludzkich od wiecznego potępienia.


Chwała Panu!


Zdjęcia z ewangelizacji: zobacz


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.