Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 28.01.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
WARSZTATY-KERYGMA dla pragnących ewangelizować
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła internetowe warsztaty dla osób pragnących ewangelizować pod nazwą WARSZTATY - KERYGMA. Przygotowanie do ewangelizacji składało się z trzech etapów.

W pierwszym osoby zamierzające nauczyć się ewangelizacji studiowały w swych własnych domach książkę Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pt. KERYGMA - PODRĘCZNIK EWANGELIZATORA (patrz lewe menu) oraz ćwiczyły do lustra lub z drugim partnerem głoszenie kerygmy, tak jakby to było na ulicy lub w domach.

W drugim etapie poprzez łączność internetową prowadzono warsztaty, w których uczestnicy próbowali zewangelizować osobę prowadzącą. Na zakończenie sesji osoba prowadząca udzielała wskazówek odnośnie spraw wymagających korekty i wyjaśniała wszelkie zagadnienia związane z ewangelizacją. Odbyło się 7 takich sesji na łączach internetowych

Trzecim etapem warsztatów był egzamin z umiejętności głoszenia kerygmy przez podjęcie przez uczniów konkretnej ewangelizacji "twarzą z twarz".

Pierwszymi przeszkolonymi ewangelizatorami była para małżeńska spoza Mławy: Ania i Jacek. Obydwoje zdali pozytywnie egzamin z ewangelizacji bezpośredniej poprzez praktyczną ewangelizację przeprowadzoną w mieszkaniu innej pary małżeńskiej

Chwała Panu!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.