Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Jezus i Julia na "Arenie Młodych"
kronikaGdy w sercu człowieka przebywa tylko Chrystus, to wtedy On zaczyna kierować życiem tego człowieka. Dlatego życie tej osoby powoli upodabnia się do ziemskiego życia Chrystusa w czasie Jego działalności publicznej. Zaczyna, więc tak jak Chrystus głosić Ewangelię i nieść krzyż cierpienia Chrystusowego z powodu Dobrej Nowiny. Uczeń Jezusa czyni to po to, aby przyłączyć się do zbawczego dzieła Chrystusa, dzieła ratowania dusz ludzkich. W ten sposób sam Jezus przez swego ucznia przychodzi do innych ludzi z Dobrą Nowiną.

W dniach 30-31 marca 2022 roku w łódzkiej Arenie odbyły się rekolekcje dla 14-16 letnich uczniów pod nazwą "Arena Młodych". Głównym organizatorem i wykonawcą był abp. Grzegorz Ryś. W ramach tego spotkania była prowadzona ewangelizacja młodych ludzi z Diecezji Łódzkiej. W ewangelizacji wzięła udział Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA. Jezus postanowił przez swych uczniów spotkać się z 14-letnią Julią (na zdj. druga z lewej), która wraz z kilkoma koleżankami stała przy szatni ogromnego stadionu-areny. Julcia nie mogła pogodzić się ze śmiercią swego dziadka. Za tą śmierć winiła Boga.

Dla uczniów Jezusa był to znak, że mają głosić pełną kerygmę Jezusową, która dobrze wyjaśnia zagadnienie życia trzech wymiarów życia człowieka: życia ciała, życia duszy i życia Bożego w człowieku. Nie wchodząc ani w dyskusję ani w psychoterapię ani wykład teologiczny, apostołowie postanowili oddać pierwszeństwo Duchowi Świętemu, aby to On przemówił do serca Julii i jej koleżanek i rozwiał wszelkie wątpliwości. Nie tylko wyjaśnił, ale doprowadził je do wiary właśnie przez przepowiadanie Ewangelii.

Uczniowie Jezusa postawili sprawę jasno: jest życie ciała, które musi umrzeć, prędzej czy później. Celem strategicznym Boga nie jest ratowanie ludzkich ciał od śmierci i chorób, ale ratowanie życia Bożego w duszy człowieka. Jeżeli jest w człowieku życie Boże to wówczas jest on zjednoczony duchowo z Jezusem już tu na ziemi, a w konsekwencji również w raju. Bowiem zamiarem Boga wobec każdego człowieka jest życie w niebie. Bogu nie chodzi koniecznie, o to, aby nam było ludziom dobrze na tym świecie ziemskim, ale w przyszłym życiu, ponieważ ojczyzna jest w niebie.

Dlatego tu na tej ziemi człowiek ma walczyć o to aby mieć w sobie nieustannie życie Boże, bo to zapewni mu szczęśliwe życie w wieczności. Ludzie jednak koncentrują się na życiu ciała. Z drugiej strony, czym większa wiara w Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela tym większe skoncentrowanie na życiu duszy, a nie ciała. Przyjęcie Jezusa do serca i przyjęcie Jego Ewangelii zmienia ludzkie myślenie w kierunku większej ufności wobec Boga, a perspektywa zmartwychwstania ciał przez wiarę w Chrystusa otwiera nam horyzonty na nie zniszczalną nadzieję nowego życia.

Julka zawierzyła swoje życie Jezusowi. Podobnie uczyniły jej koleżanki. Przyjmując życie Boże weszły na drogę prowadzącą do nieba. Niech będzie uwielbiony Jezus Chrystus, który uratował i nieustannie ratuje wszystkich ludzi od zguby, aby w ostateczności doprowadzić ich do Domu Ojca.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.