Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Rekolekcje ewangelizacyjne część I 3-10-2022
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA rozpoczęła w dniu 3 października 2022 swoje wewnętrzne rekolekcje ewangelizacyjne. Można by je nazwać OGRODEM EWANGELIZACYJNYM, bo tak jak w ogrodzie rosną różne owoce, kwiaty i warzywa podobnie te rekolekcje są połączeniem różnorodności i bogactwa form, rodzajów, działań apostolskich współczesnego Kościoła Katolickiego. Treścią rekolekcji jest kerygma apostolska znana z nowotestamentowych Dziejów Apostolskich i Nauczania Kościoła Katolickiego. Formy plastyczne pochodzą z książki SŁOWO ŻYCIA (wyd. Michalineum 2020), a schemat spotkań podobny jest do Kursu Alfa oraz Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO).

Pierwszy temat dotyczący miłości Bożej przedstawiła Dorota Pawlikowska, a podsumowanie poprowadził organizator rekolekcji i opiekun kościelny Wspólnoty ks. Piotr Orliński. Wspaniałe ciasto upiekła Jadzia Darmozych. Uczestnicy rekolekcji, jedząc to ciasto, odczuli Bożą Miłość oraz przedsmak niebiańskiej uczty nie tylko w wymiarze duchowym ale i fizycznym. Chwała Panu!Modlitwa kerygmatyczna:
Punkt pierwszy: Miłość Boża:
"Boże, jesteśmy Twoimi upragnionymi dziećmi, oczekiwanym dziećmi. Drodzy jesteśmy w Twoich oczach. Ty, Ojcze, przed wiekami zaplanowałeś nas, pokochałeś i przeznaczyłeś z miłości, abyśmy byli Twoimi synami i córkami. Nosisz nas w swoich ramionach, przytulasz nas do swego policzka. Pochylasz się nad nami i karmisz nas Ciałem i Słowem swojego Syna Jezusa Chrystusa..."Zdjęcia z rekolekcji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.