Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Cztery ewangelizacje Warszawy 2022 i świadectwo
kronikaW dniu 27 sierpnia 2022 r., 11 września 2022 r. oraz 9 października 2022 roku odbyły się ewangelizacje w rożnych parafiach w Warszawie. Organizatorem i opiekunem kościelny akcji był ks. Andrzej Grefkowicz i Centrum Formacji WIECZERNIK w Magdalence, a posługującymi na akcjach byli członkowie różnych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy i okolicy. W ewangelizacjach wzięła również udział Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy.

15.05.2022 - Ewangelizacja uliczna w Warszawie na ul. Krakowskie Przedmieście przed kościołem seminaryjnym. Wspólnota Woda Żywa obecna na w/w akcji doprowadziła 4 osoby decyzji zawierzenia swego życia Jezusowi i przyjęcia darów Ducha Świętego.

27.08.2022 - Ewangelizacja uliczna w Warszawie w par. Św.Teresy od Dzieciątka Jezus na bulwarach nad Wisłą. Wspólnota Woda Żywa obecna na w/w akcji doprowadziła 1 osobę do decyzji zawierzenia swego życia Jezusowi i przyjęcia darów Ducha Świętego.

11.09.2022 - Ewangelizacja uliczna w Warszawie przed Pałacem Kultury w par. Wszystkich Świętych. Wspólnota Woda Żywa obecna na w/w akcji doprowadziła 5 osób, w tym 3 protestantów do decyzji zawierzenia swego życia Jezusowi i przyjęcia darów Ducha Świętego.

W dniu 9 października 2022 roku odbyła się ewangelizacja w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie. Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA obecna na w/w akcji doprowadziła 5 osób, w tym 2 Ukrainki do decyzji zawierzenia swego życia Jezusowi i przyjęcia darów Ducha Świętego (na zdjęciu zespół posługujący i ks. Andrzej. Na pierwszym planie pierwszy po prawej główny koordynator ewangelizacji - Marcin i jego żona podczas ewangelizacji mieszkańców osiedla w Jelonkach)

Organizatorem i opiekunem kościelnym akcji warszawskiej Odnowy w Duchu Świętym był ks. Andrzej Grefkowicz i Centrum Formacji WIECZERNIK w Magdalence.


Poniżej świadectwo z ewangelizacji Leny i Alicji

W dniu 9 października 2022 roku odbyła się ewangelizacja w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie. Razem z Piotrem stanęliśmy w pewnym oddaleniu naprzeciwko naszej grupy posługującej tańcem, śpiewem, pantomimą, świadectwem i modlitwą. W pewnym momencie zauważyliśmy dwie dziewczynki, które przyglądały się nam z zainteresowaniem. 9-letnia Lena i 8-letnia Alicja przyjechały ze swymi rodzicami z Ukrainy 2 lata wcześniej. Obie mówiły świetnie po polsku. Nie tylko mówiły, ale i czytały. Młodsza z dziewczynek, Alicja była wyraźnie zafascynowana Jezusem, zwłaszcza, gdy im powiedzieliśmy, że ewangelizujemy po to aby spotkać Jezusa w tych, do których głosimy Ewangelię, ale nade wszystko po to aby ewangelizowani spotkali Jezusa „twarzą w twarz” w nas i przez nas ewangelizatorów.

W związku z tym powiedzieliśmy im też, że nie będziemy mówić od siebie, co myślimy o Bogu, lecz że będziemy czytać z Biblii słowa od Jezusa dla nich i dla nas, bo odnoszą się do wszystkich ludzi na świecie. Powiedzieliśmy im kerygmę oraz świadectwo. Alicja sprawdzała, czy to co mówimy jest z Pisma Świętego i czy rzeczywiście nie oszukujemy ją i jej koleżankę. Pokazywaliśmy im palcem, to co czytamy, a Alicja sprawdzała ten tekst wzrokiem. Gdy omówiliśmy punkt kerygmy dotyczący wyznania, że Jezus jest Panem, zaproponowaliśmy im wypowiedzenie głośno tego najważniejszego chrześcijańskiego wyznania. Obie dziewczynki trochę były tym zaskoczone i zawahały się. Wtedy ponownie pokazaliśmy im palcem fragment z Listu św. Pawła do Rzymian, rozdział 10, wiersz 9 i przeczytaliśmy: „Jeżeli swoimi ustami wyznasz, że Jezus jest Panem, a w sercu swym uwierzysz, że Bóg wskrzesił Go z martwych osiągniesz zbawienie”. Wtedy Alicja powiedziała: „Jezus jest Panem”. To samo uczyniła Lena. Wtedy wstąpiła w nas wszystkich radość i zobaczyliśmy w sobie nawzajem Jezusa. To co zapowiedzieliśmy stało się faktem. Zwłaszcza po modlitwie o dar Ducha Świętego dla dziewczynek. Nie wiemy co otrzymały Alicja i Lena: czy Ducha Świętego czy tylko Jego dary, a może jedno i drugie. Tak czy owak nasza radość sięgnęła zenitu, bo Bóg zagościł w naszych sercach.

Dziewczynki nie chciały się z nami rozstać, lecz musieliśmy iść dalej głosić Dobrą Nowinę. Pocieszyliśmy ich tym, że jeszcze się spotkamy, tym razem w Niebie, gdzie nie ma śmierci, trosk, chorób, starości, lecz jest wieczna zabawa, szczęście, radość i miłość... no i Jezus dostępny 24 godziny na dobę.

Chwała Panu!

Zbyszek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.