Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Rekolekcje ewangelizacyjne cześć VI 21-11-2022
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA prowadzi od dnia 3 października 2022 roku swoje wewnętrzne cotygodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Na przedostatnim VI spotkaniu w dniu 21 listopada 2022 roku podjęto szósty temat rekolekcyjny, który dotyczył Trzeciej Osoby Boskiej - Ducha Świętego.


Powyższy temat przedstawiła Bożena Zakrzewska. Była to już jej druga katecheza na tych rekolekcjach. Aktywizację w ramach tego tematu przeprowadził opiekun kościelny ks. Piotr Orliński. Na zakończenie dnia odbyła się modlitwa wstawiennicza nad uczestnikami rekolekcji o dary Ducha Świętego.


Treścią rekolekcji jest kerygma apostolska znana z nowotestamentowych Dziejów Apostolskich i Nauczania Kościoła Katolickiego. Grafiki pochodzą z książki SŁOWO ŻYCIA (Michalineum 2020), a schemat spotkań podobny jest do Kursu Alfa oraz Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO).Ciąg dalszy modlitwy kerygmatycznej:
Punkt szósty: Duch Święty:
"...Panie, Ty przychodzisz do nas z łaską zbawienia, którą przyjmujemy przez wiarę i przez chrzest. Ty dałeś nam w chrzcie świętym swojego Ducha, aby był z nami na zawsze. Ty, Panie, każdemu kto się Tobie oddaje, dajesz w zamian największy dar, jaki może człowiek otrzymać. Ty dajesz nam samego siebie przez zjednoczenie się z nami w Duchu Świętym, który przebywa w naszych wnętrzach. Bądź uwielbiony, Panie Boże, Duchu Święty, Duchu Prawdy, Duchu Miłości, Światłości świata. Duchu Święty, niech zstąpi na nas Twoja łaska i moc miłości. Napełnij nas sobą, obmyj nas, oczyść nas, uświęć nas i przemień nas. Uczyń nas swoją świątynią. Ty, który byłeś przy stworzeniu świata, przyjdź Duchu Święty Stworzycielu. Ty, który jesteś miłością Ojca i Syna, przyjdź Duchu Święty Miłości Przedwieczna. Ty, który sprawiasz w nas życie, jesteś w nas życiem, przyjdź Duchu Święty Ożywicielu, Źródło wody żywej i Żywa Wodo. Ty, który jesteś Światłością świata, stań się w nas światłem. Ty, który obdarowujesz nas wszelkimi darami, przyjdź Dawco łask wszelakich. Duchu Święty, udziel nam swej mocy, łask i darów. Przyjdź w darze wiary, nadziei i miłości. Zanurz nas w oceanie Twojej miłości. Przemień nas w miłość, abyśmy byli miłością dla tego świata. Uczyń nas dziećmi Bożymi, uczyń na podobieństwo Syna Bożego. Daj nam swą mądrość, abyśmy poznali Twą wolę i daj swoją miłość, abyśmy przylgnęli do Ciebie i wolę Twoja wypełnili....."Zdjęcia z rekolekcji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.