Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Talitha Kum 2023 w Warszawie
kronikaW dniach od 16 do 21 maja 2023 roku odbyła się coroczna ewangelizacja organizowana przez Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia pod nazwą Misja Talitha Kum. W kilkudniowej akcji wzięli udział przedstawiciele mławskich wspólnot przyparafialnych w tym Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.

Kim byli ewangelizowani, którzy uznali Jezusa za swego Pana?

Chrześcijanka Haidi z Egiptu, prawosławna Larysa z Białorusi, prawosławny Ilia z Ukrainy, protestant Andrew ze Szwajcarii, prawosławny Daniel z Ukrainy, prawosławny Tymon z Ukrainy, katoliczki Halina i Magdalena z Polski, prawosławny Ilia z Ukrainy (na początku twierdził że wierzy tylko w Jezusa historycznego, a po ewangelizacji w żywego i prawdziwego, Pana i Boga), Irena z Rumunii oraz Iwona i Arkadiusz z Polski (tylko na początku mówił, że jest niekatolikiem, potem tego nie mówił).

Świadectwo autora

Miłość Jezusa i Słowo Jezusa, które On sam wypowiada przez swych uczniów, nie tylko przemieniają ludzkie myślenie, lecz również usuwają zło i szatana z ich serc. Taką sytuację mieliśmy w ostatnim dniu ewangelizacji w Warszawie.
Gdy wraz z Ewą i Iwoną (na zdjęciu od lewej, w środku autor) ewangelizowaliśmy pewną parę ludzi, podeszła do nas Rumunka w wieku ok 60 lat. Miała na imię Irena. Jej przyjście było w najważniejszym momencie kerygmy, gdy ewangelizowani mieli wyznać, że Jezus jest Panem. Irena poprosiła nas o pieniądze. Nie zadowoliła się mniejszą sumą. Chciała dużo pieniędzy. Otrzymałem zrozumienie, że kobieta ta zniewolona jest przez ducha materializmu. Potem po tym fakcie Iwona potwierdziła mi to rozeznanie. Gdy dałem jej wszystko z portmonetki chciała, abyśmy podeszli do bankomatu. Wtedy Iwona powiedziała do mnie abym kontynuował ewangelizację. Poprosiłem Rumunkę aby poczekała, aż skończę i nie odchodziła. W ten sposób objęliśmy głoszeniem Ewangelii nie tylko parę ludzi, lecz również ją. Gdy oni uznali Jezusa za Pana i Boga (zob. J 20,28), poprosiłem o to samo Irenę. Wtedy ona rzekła: „Jezus jest twoim Bogiem”. Zmroziło mnie, bo wiedziałem, że to nie ona powiedziała, lecz zły duch przez jej usta to wypowiedział. Wtedy powiedziałem jej, żeby uznała Jezusa za swojego Boga, a nie tylko mojego. Wiedziałem, bowiem że złe duchy nie chcą uznawać Jezusa za swego Pana i Boga. I wtedy Irena wypowiedziała z radością: „Jezus jest moim Bogiem”. Powiedziała to od siebie, jako swoją własną decyzję. Potwierdziłem jej, że tak rzeczywiście jest, że tylko On jest jedynym Panem i Bogiem, i Zbawicielem, a nie pieniądze. Tylko Jezus – powiedziałem - może dać ci zbawienie i życie wieczne w Niebie, jeśli w Niego uwierzysz i zaufasz Mu. Po jej wyznaniu zauważyłem w niej przemianę, tak jakby zły duch ja opuścił, gdy ogłosiła światu, że Jezus jest jej Bogiem. Wtedy ją przytuliłem, a ona całowała moja rękę. Pobłogosławiłem ją i odeszła w pokoju. Zanim odeszła wskazałem jej ręką kościół św. Anny. Rzekłem jej, że w nim bije źródło Żywej Wody, źródło życia wiecznego w szczęściu i że tym szczęściem i życiem jest Jezus.

Chwała Panu!
Poniżej galeria zdjęć z kolejnych spotkań rekolekcyjnych: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.