Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja Lednicy 3-06-2023
kronikaW dniu 3 czerwca 2023 odbyła się ewangelizacja na Polach Lednickich. Akcję zorganizowali Ewangelizatorzy Lednicy. Jedną z par ewangelizatorów byli Henryka i Zbyszek.
Połów dusz ludzkich był obfity. Mateusz, Izabella, Emilia, Eliza, Nikola, Nikola, Agata, Aleksandra, Milena, Martyna, Zuzanna i Oskar wyznali swymi ustami, z ufną wiarą w sercu, że Jezus jest Panem.

Chwała Panu!


20 sierpnia 1987 roku Jezus powiedział Alicji Lenczewskiej następujące słowa:


"Dziecko Moje, wybrałem cię już wtedy, gdy dałem ci życie. Namaściłem cię, byś była Moim świadkiem i Moją oblubienicą. Byś wespół ze Mną szła przez świat, wspomagając i ratując: swym ŚWIADECTWEM, OFIARĄ I MODLITWĄ" (Świadectwo - Dziennik duchowy, Alicja Lenczewska, nr 622, imprimatur bp. Henryk Wejman, 20.07.2015)


Jaka jest rola katolickich ewangelizatorów?

Wespół z Jezusem iść przez świat, wspomagając i ratując dusze ludzkie: przez ŚWIADECTWO, OFIARĘ I MODLITWĘ. Mamy być, więc prorokami i apostołami Pana (zob. Ef 2,20), albowiem jest rzeczą "Godną wszelkiej pochwały ujawniać dzieła Boże" (Tb 12,11). Dlatego mówi Pismo: "Uwielbiajcie Pana na ziemi i dziękujcie Bogu" (Tb 12,20) i "Opiszcie to wszystko, co was spotkało" (tamże). Pismo mówi dalej, że "Oni zaś uwielbiali Boga i śpiewali hymny i dziękowali Mu za tak wielkie Jego dzieła" (Tb 12,22).


Co więc teraz mam powiedzieć tym których spotkałem na rekolekcjach przed ewangelizacją Lednicy i tym których spotkałem na Polach Lednickich?
"To, że byłem z wami nie było moją zasługą, lecz było z woli Bożej. Jego uwielbiajcie przez wszystkie dni i Jemu śpiewajcie hymn" (Tb 12,18)


Chwała Panu!


Świadectwo z ewangelizacji


3 czerwca 2023 roku na Polach Lednickich spotkaliśmy na obrzeżu lasu trzy dziewczyny: dwie Nikolę i Agatę. Razem z moją partnerką Henryką jako Ewangelizatorzy Lednicy zaczęliśmy je ewangelizować. W połowie głoszenia kerygmy Nikola druga wstała i odeszła. Pomyślałem, że może nie była nie zainteresowana. Jednak, nie zrażeni tym odejściem kontynuowaliśmy ewangelizację z dwoma pozostałymi dziewczynami. Udało się! Obie przyjęły Jezusa jako Pana. Otworzyły się w ten sposób przez wiarę na działanie Ducha Świętego w modlitwie wstawienniczej. Błogosławieństwo, dary i łaski Ducha Świętego, szczególnie zaś łaskę zbawienia. To właśnie Duch Święty kontynuując Jezusowe dzieło zbawienia, między innymi przez ewangelizację, daje wierzącym w Chrystusa łaskę życia Bożego. Duch Święty jest bowiem w duszy chrześcijanina źródłem wody żywej – łaski uświęcającej „Wytryskującej ku życiu wiecznemu” (J 4,14).

Gdy z Nikolą i Agatą zakończyliśmy ewangelizację, nagle pojawiła się druga Nikola, która przyprowadziła do nas swą przyjaciółkę. Jeśli się nie mylę przedstawiła się jako Martyna. Zaproponowałem więc, abyśmy z powrotem usiedli na brzegu lasku i głosili Dobrą Nowinę nowo przybyłym dziewczynom. Ponieważ pierwsza Nikola i Agata przyjęły Jezusa za Pana, a tym samym stały się apostołkami Jezusa, poprosiłem je aby razem z Henryką i ze mną głosiły Ewangelię Nikoli drugiej i Martynie.

Na początku Martyna była sceptycznie nastawiona na nasze głoszenie, lecz gdy w kolejnych punktach kerygmy pokazywałem jej palcem Boże Słowa z Pisma Świętego, jej wyraz twarzy zmienił się. Jej twarz wypogodziła się, złagodniała i pojawił się uśmiech. Ona również wraz z Nikolą drugą wyznały z wiarą w sercu, wobec nowej ekipy ewangelizatorów, że Jezus jest ich Panem. W ten sposób i one przyjęły łaskę zbawienia oraz przez modlitwę kerygmatyczną otrzymały błogosławieństwo, łaski i dary Ducha Świętego. Oczywiście, nowe ewangelizatorki również modliły się nad Nikolą drugą i Martyną.

Ewangelizacja jest nie tylko po to, aby rozpalać lub wskrzeszać umarłą wiarę w sercach ludzkich, ale również, aby czynić ludzi uczniami Chrystusa. Albowiem On dał taki nakaz swym Apostołom: „Wyruszywszy, więc czyńcie uczniami wszystkie narody chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28,19 – przekład dosłowny Grecko-Polski Nowy Testament).

Chwała Panu!Zdjęcia z akcji Ewangelizatorzy Lednicy 2023: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.