Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Zakończenie Kursu Formacji Ewangelizatorów
kronikaWe Wspólnocie Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA zakończył się Kurs Formacji Ewangelizatorów o charakterze rekolekcyjno-warsztatowym. Celem tych rekolekcji było przysposobienie członków Wspólnoty do dzieła ewangelizacji według słów Jezusa: "Idźcie i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony; kto nie uwierzy będzie potępiony" (Mk 16,15-16).

Pierwsze spotkanie rekolekcyjne odbyło się w dniu 17 kwietnia 2023 roku, a ostatnie 26 czerwca 2023 roku. Organizatorem, opiekunem kościelnym, ale również uczestnikiem Kursu Formacji Ewangelizatorów był ks. Piotr Orliński, wikariusz par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Rekolekcje odbywały się w ramach cotygodniowych spotkań Wspólnoty WODA ŻYWA.

Nauczania do Kursu opracowano na podstawie książki J.P. Floresa "Jak ewangelizować ochrzczonych", natomiast praktyczna nauka ewangelizacji była prowadzona na podstawie książki Zbigniewa Ignacego Kowalskiego "Kerygma -Podręcznik Ewangelizatora". Obie książki posiadają akceptację Kościoła Katolickiego i pełną aprobatę władz kościelnych. Zbigniew Kowalski wziął udział w Kursie jako jedna z osób prowadzących. Poza wymienioną osobą ekipę prowadzącą stanowili: Katarzyna Miłobędzka (koordynator), Bożena Zakrzewska, Dorota Pawlikowska, Joanna Chrzczon, Krzysztof Napierski oraz Marek Długokęcki (sprawy techniczne - na zdjęciu pierwszy z lewej jako ewangelizowany, a Anna i Andrzej jako ewangelizatorzy podczas próby ewangelizacji na Kursie Formacji Ewangelizatorów).

Zakończenie Kursu Formacji Ewangelizatorów odbyło się 26 czerwca 2023 roku na uroczystej mszy świętej i na agapie u Jadzi i Lucjana Darmozych.


Świadectwo

Tylko kilka razy w swoim życiu byłem w roli ewangelizowanego. Setki razy ewangelizowałem, lecz zawsze moim pragnieniem było i jest do dziś to, aby ktoś ogłosił mi Dobrą Nowinę. Dlaczego? Ponieważ tęsknię za spotkaniem z Jezusem "twarzą w twarz" i wierzę że w ewangelizatorach mogę Go spotkać. Udało się! Spotkałem Go w osobie Jadzi i Gosi podczas próby ewangelizacji na Kursie Formacji Ewangelizatorów. W trakcie i po modlitwie nade mną do Ducha Świętego poczułem jak Jego Miłość zalewa moja dusze i serce. To nie był kubek lub wiadro, lecz cały ocean Miłości Jezusowej. Wtedy doświadczyłem na własnej skórze co to znaczy, że Duch Święty kontynuuje dzieło zbawienia dokonane przez Chrystusa. Zrozumiałem, że Miłość, którą otrzymałem nie jest tylko jakimś miłym odczuciem, lecz uzdolnieniem mnie do przyjmowania łaski zbawienia potrzebnej aby dojść do Nieba. Łaskę zbawienia, dzięki darowi wiary i Miłości przyjmujmy przez trwanie w nauce apostołów, we Wspólnocie Kościoła- zwłaszcza Eucharystii, w sakramentach i w trwaniu na modlitwie: indywidualnej i wspólnotowej (zob. Dz 2,42). Duch Święty uzdalnia nas do wypełnienia przykazań, a zwłaszcza przykazania Miłości (zob. Ez 36,27), do podejmowania dzieł miłosierdzia i ewangelizacji. Wiarą i praktykowaniem wiary (nawrócenie) przyjmujemy łaskę zbawienia, lecz aby ją praktykować np. przez przyjmowanie komunii świętej lub chodzenie do Kościoła potrzebny jest nam Duch Święty i Jego łaski. Ponadto "Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego "Panem jest Jezus" (1 Kor 12,3). To On sprawił, że spotkałem Jezusa w Jadzi i Gosi i wyznałem Go jako swego Pana oddając Mu całe swoje życie, ciało i duszę, rozum i wolną wolę.

Chwała Panu!

ZbyszekPoniżej galeria zdjęć z kolejnych spotkań rekolekcyjnych: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.