Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
20 ROCZNICA WODY ŻYWEJ
kronika11 listopada 2023 roku w święto św. Marcina z Tours po mszy świętej dziękczynnej odbyło się uroczyste spotkanie Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. W spotkaniu uczestniczył opiekun kościelny Wspólnoty ks. Piotr Orliński oraz poprzedni opiekun ks. Marcin Niesłuchowski.

20 lat temu 11 listopada 2003 roku odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie. Jest to data rozpoczęcia działalności Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA. Decyzja o powstaniu Wspólnoty zapadła 7 listopada 2003 roku w trakcie spotkania proboszcza parafii ks. Wiesława Gutowskiego z Ks. Zbigniewem Pawłem Maciejewskim oraz Zbigniewem Kowalskim - pierwszym liderem Wspólnoty. Co ciekawe, dokładnie 1000 lat wcześniej 11 listopada 1003 roku zginęli śmiercią męczeńską pierwsi polscy męczennicy: Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn. Potwierdza to znaną chrześcijańską zasadę, że śmierć męczenników jest zasiewem nowych chrześcijan i ... nowych wspólnot Kościoła.

Od 2009 roku liderem Wspólnoty jest Katarzyna Miłobędzka. 6 grudnia 2006 roku została zaakceptowana przez ks. Wiesława Gutowskiego reguła WODY ŻYWEJ. Wspólnota prowadzi szeroką działalność ewangelizacyjną stosując wszelkie możliwe środki i metody ewangelizacyjne. Szczególnie specjalizuje się w rekolekcjach ewangelizacyjnych, szkoleniach ewangelizatorów i ewangelizacji bezpośredniej. Ulubionym polem działania Wspólnoty jest ewangelizacja młodych ludzi, którzy nie poznali Jezusa.

Poniżej świadectwo Moniki:

Nazywam się Monika. We Wspólnocie Ewangelizacyjnej "Woda Żywa" byłam ponad rok. Czas spędzony we wspólnocie to bardzo dobrze spędzony czas. Dzieliliśmy się swoimi świadectwami działania Pana Boga w naszym życiu. Wszyscy byli dla siebie życzliwi i mili. Jeśli któraś siostra lub brat przeżywał trudne chwile to wspieraliśmy go. Myślę że od każdej osoby we wspólnocie nauczyłam się coś innego. Od siostry Jadzi nauczyłam się jak podchodzić do człowieka z życzliwością i uśmiechem. Zespół muzyczny uczył mnie śpiewać dla Pana Jezusa.

Msza Święta i czas spędzony z Panem Jezusem w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu to bardzo ważny dla mnie czas. Zawsze wychodziłam z kaplicy mocniejsza duchowo ze spokojem w sercu. A po spotkania we wspólnocie, czułam że moja wiara się umacnia.

Bardzo miło wspominam kurs Alfa podczas którego w czasie wspólnego posiłku rozmawialiśmy o Panu Bogu z osobami zaproszonymi.

Chwała Panu!


Zdjęcia z 20 rocznicy oraz z innych spotkań 2023 roku: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.