Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Emaus 30_maja_2008
kronikaW dniach od 30 maja do 1 czerwca w parafii Matki Bożej Królowej Polski odbyły się rekolekcje pod nazwą Kurs Uczniowie z Emaus.
Kurs ten pokazał dwie drogi życia, którymi idzie każdy chrześcijanin. Jedna droga to droga, która nie prowadzi do Boga ani do Wspólnoty Kościoła druga to droga do Jezusa i Jego Kościoła, to nawiązanie z Nim bliskiej relacji i trwanie przez słuchanie, wypełnianie Słowa Pisma i spożywanie Chleba Życia, trwanie na modlitwie i we wspólnocie (Dz 2,42). Rekolekcje pozwoliły doświadczyć miłości Boga w jego Słowie ponieważ Jego Słowo uobecnia zmartwychwstałego Jezusa jako Mesjasza, Pana i Zbawiciela, bo jak rzekło Pismo „ i Bogiem było Słowo” (J 1,1).
Przez 3-dni rekolekcji uczestnicy przez słuchanie i studiowanie Słowa z Pisma Świętego przyjmowali to Słowo nie tylko do swojego umysłu, ale i do serca, aby tym Słowem żyć i nie tylko żyć, ale i przekazywać dalej.
Uczestnikami rekolekcji byli nie tylko nasi parafianie, ale członkowie różnych wspólnot parafialnych, modlitewnych i zakonnych. Największą grupę stanowili członkowie Wspólnoty Odnowy „Nazaret”.
Wspólnota Woda Żywa w najbliższym czasie organizuje następne rekolekcje pod nazwą Kurs Filipa w dniach 25-27 lipca 2008.
Galeria zdjęć z rekolekcji: Galeria


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.