Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filip 25 lipiec 2008
kronikaW dniach od 25 do 27 lipca nasza Wspólnota przeprowadziła wakacyjny Kurs Filipa. Rekolekcje te różniły się od pozostałych tym, że w odróżnieniu do poprzednich parafialnych rekolekcji gdzie uczestnikami byli mieszkańcy Mławy lub mieszkańcy parafii, do której nasza Wspólnota była zaproszona (np. Płońsk. Birmingham, Strzegowo itd.) większość stanowiły osoby przyjezdne – w tym przypadku z Gdańska i studenci teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. Ogółem w kursie Filipa wzięło udział 18 osób.
W roli współprowadzącego i jednocześnie opiekuna kościelnego wystąpił ks. Rafał Gutkowski - wikariusz parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
Jak to zwykle bywa w Kursie Filipa był to błogosławiony czas przeżywania obecności Chrystusa Zmartwychwstałego poprzez, nauczania, rozważanie i wsłuchiwanie się w Jego Słowo, przez Eucharystie, spowiedź, modlitwę, ale również różne aktywne formy wyrażania wiary a nawet poprzez zabawy. Duch Święty, gdy przychodzi do serc ludzkich poprzez rekolekcję wznieca w nich miłość, radość, pokój, cierpliwość, ...dobroć itd. (Ga 5, 22-23).
Napełniając nas swoją mądrością i mocą posyła nas do świata, aby przekazywać Słowa Jezusa, który jest „zmartwychwstaniem i życiem”(J 11,25).

Galeria zdjęć z rekolekcji: Galeria

Poniżej krótka migawka z rekolekcji - nauczanie ks. Rafała GutkowskiegoLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.