Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Przystanek Jezus 2008
kronikaJak co roku w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą odbyła się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna PRZYSTANEK JEZUS. Podobnie jak w latach poprzednich Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie była też tam obecna.

Głównym rekolekcjonistą i „ojcem duchowym” inicjatywy był biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Edward Dajczak a organizatorem Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza w Gubinie.


Inicjatywa ta kojarzona z ewangelizacją uczestników Przystanku Woodstock jest w istocie czymś znacznie głębszym. To spotkaniem z bratem, który się zagubił, któremu poplątały się ścieżki życia, który utracił sens życia. Ewangelizacja to spotkanie z Jezusem, który przebywa w drugim człowieku, to poszukiwanie zaginionych owiec, to dzielenie się Bożą miłością z tymi, którzy ją utracili. Przystanek Jezus w zamyśle organizatorów jest nie tylko akcją lecz nade wszystko rekolekcjami.

Wielu młodych ludzi jest bardzo spragnionych nie tylko rockowej muzyki, ale Bożego Słowa. Czasami Słowo to jest jak kęs chleba dla umierającego z głodu. Nierzadko spotyka się ludzi w rozpaczy, zniewolonych nałogiem, poranionych duchowo, chorych. Czuje się to, gdy wyciąga się rękę do chorego na AIDS lub przytula się osoby ubrudzone od stóp do głów w błocie. Aby do nich wyjść i mówić trzeba je mocno kochać, bo inaczej nie uwierzą, że Jezus umarł i zmartwychwstał za nich i że może przemienić ich życie.

Po raz piąty byłem na Przystanku Jezus (autor artykułu - na zdjęciu drugi z lewej). Jako reprezentanci Diecezji Płockiej przyjechaliśmy w składzie: ks. Rafał Gutkowski (wikariusz z Przasnysza - trzeci z lewej), ks. Adam Brzeziński (diecezjalny moderator ruchu Światło-Życie - czwarty z lewej) i ks. Grzegorz Nowomiejski (wikariusz z Ciechanowia - pierwszy z lewej). W wyjściach na placu woodstockowym towarzyszyła nam Basia Kozłowska ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Warszawy (na zdjęciu poniżej).

Dzień zaczynaliśmy od modlitwy i od wspólnotowego radosnego śpiewania Bogu. Chwalono Pana również tańcem w kościele i wyśpiewaniem Mu z serc uwielbienia w rytmie rocka. Potem wyciszenie i nauka księdza Biskupa oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o napełnienie serca miłością do Boga i człowieka.


Na placu woodstockowym spotykaliśmy tłumy młodych ludzi, wprawdzie często uśmiechniętych, lecz z pustką w oczach i sercach oraz wszechobecnym piwem w ręce. Natomiast w naszych sercach królował Jezus i Jego miłość. Gdyby tak nie było to nic nie bylibyśmy w stanie uczynić. Bez Jego miłości nikt z nas nie poszedłby do tych ludzi, aby im głosić ewangelię.


Na placu kostrzyńskim spotkaliśmy Bartka i Sergiuszem (na zdjęciu drugi z lewej). Uważnie nas wysłuchali. Ten drugi uwierzył i postanowił zaufać Jezusowi wyznając, że On jest jego jedynym Panem i Zbawicielem, powierzając Mu jednocześnie całe swoje życie. Potem modliliśmy się nad nim prosząc o dar Ducha Świętego.

Na piątkowej mszy wieczornej ks. Biskup mówił o obrazie, Maryi – Gwieździe Nowej Ewangelizacji. „Obraz przedstawia Maryję w półobrocie. Nie ma nikogo innego jak tylko Jezusa na rękach .... Stoi we drzwiach a w twarzy można odczytać pytanie: idę w świat zanieść Jezusa, a czy ty pozostaniesz, czy pójdziesz jak Ja?”.
Poszliśmy, więc jak Maryja niosąc Jezusa i znowu spotykaliśmy tych, którzy zdecydowali się uznać Go za Zbawiciela i Pana swego życia.

Na zakończenie Przystanku Jezus na niedzielnej eucharystii sprawowanej przez biskupa Stefana Kazimierza Regmunta ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego i bp. Edwarda Dajczaka, przeżywaliśmy radosne uwielbienie Jezusa Chrystusa razem z uczestnikami Przystanku Jezus, zaproszonych woodstockowiczów oraz kostrzyńskich wiernych z parafii NMP Matki Kościoła.


Czas ewangelizacji w Kostrzynie to czas zsyłania Bożego błogosławieństwa na organizatorów, na modlących się w intencji przemiany serc i na tych, co głosili Słowo Pana a nade wszystko na tych, co na skutek tego głoszenia zapragnęli iść z Jezusem przez życie.Zbigniew Kowalski
Zdjęcia z Przystanku Jezus 2008 można znaleść w linku Galeria


Fragment kazania wygłoszonego przez ks. bp. Edwarda Dajczaka na mszy świętej w kosciele NMP Matki Koscioła w Kostrzynie w dniu 2 sierpnia 2008


Uwielbienie przez taniec - msza w kościele NMP w Kostrzynie


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.