Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja w Warszawie 2008
kronikaWarszawa chluba naszego kraju, najbogatsze miasto, centrum kultury i biznesu jest niestety coraz bardziej duchowo jałowa. Jest tu w Polsce najniższy odsetek ludzi uczęszczających na msze niedzielne święte. Od połowy lat 90-tych ks. Andrzej Grefkowicz znany duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji warszawskiej i proboszcz podwarszawskiej parafii w Magdalence gdzie prowadzi centrum formacyjne „Wieczernik” organizuje uliczne ewangelizacje na Starym Mieście w Warszawie.
Ewangelizacje odbywają się przy wejściu do kościoła paulinów p.w. Ducha Świętego na ul. Freta. W czasie 2 godzinnej akcji jedna część ewangelizatorów śpiewa, druga przedstawia scenki pantomimiczne i głosi świadectwo, trzecia modli się a czwarta głosi Dobrą Nowinę w rozmowach indywidualnych. Nierzadko po takiej rozmowie w sercach słuchających wzbudzone zostaje pragnienie nawiązania relacji z Bogiem lub pogłębienia tej relacji. Zdarzają się powroty do Kościoła, głębokie spowiedzi, zaangażowanie w sprawy Kościoła, poprawa relacji rodzinnych czy zawodowych. Słowo Boże przemienia wszystkie dziedziny życie tego, kto uwierzy w Jezusa Chrystusa, jednak to, co najważniejsze dzieje się w duszy człowieka nawróconego. Otrzymuje nowe życie, które jest życiem dziecka Bożego, to radość przebywanie w bliskości z Bogiem, to trzymanie się ręki Jezusa, to prowadzenie przez Ducha Świętego i trwanie w Kościele.
Członkowie Wspólnoty „Woda Żywa” regularnie uczestniczą w ewangelizacjach na Starym Mieście. W galerii zdjęć można zobaczyć fotoreportaż z ewangelizacji, która odbyła się 31 sierpnia 2008r. i 28 września 2008r. To obraz Kościoła Katolickiego szukajacego zagubionych owiec nie tylko w murach kościoła czy salach lekcyjnych lecz na placach i ulicach według słów Jezusa "Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie" (Mt 22,9)


Galeria zdjęć z ewangelizacji: Galeria
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.