Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja 14 czerwca 2009
kronikaW ostatnich dziesiecioleciach wraz ze wzrostem dobrobytu daje sie zauważyć zjawisko zamierania wartości chrześcijańskich w Europie. Duża część ludności naszego kontynentu to neopoganie, wprawdzie ochrzczeni, ale często obojętni religijnie.
Jak ewangelizować ochrzczonych?
Takie pytanie zadał sobie Jose Prado Flores jeden z twórców katolickiej Odnowy. Jego książka pod tym samym tytułem stała się podstawą metodyczną rekolekcji pod nazwą Kurs Pawła (Pierwsze Słowo) na którym uczestnicy przygotowywani są do głoszenia Ewangelii w każdym czasie i każdym miejscu.
Nowa Ewangelizacja nawiązująca do sposobu ewangelizacji pierwszych chrześcijan kiedy Słowo Boże głoszono po domach, na placach miast, poza miastem lub w drodze na stałe zadomowiła się w Kościele Katolickim. Jest odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II do takiej formy ewangelizacji ale nade wszystko odpowiedzią na problem zamierania wiary w dotychczas chrześcijańskich krajach.
W dniu 14 czerwca w Warszawie odbyła się pierwsza z tegorocznych akcji ewangelizacyjnych na Starym Mieście. W tym przedsięwzięciu zorganizowanym przez Centrum Formacji „Wieczernik” z Magdalenki pod kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza wzięli udział razem z członkami warszawskich wspólnot Odnowy w Duchu Świętym również ewangelizatorzy ze Wspólnoty WODA ŻYWA z par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.
Rozmowy ewangelizatorów z napotkanymi ludźmi przeplatane były scenkami pantomimicznymi w których tym razem pokazano działającą nieustannie miłość Boga względem człowieka i walkę „mocy ciemności” aby zamknąć i odgrodzić człowieka na Boże działanie i na „deszcz” Jego łask.
Pozostałe tegoroczne ewangelizacje uliczne odbędą się jeszcze:
12 lipca
9 sierpnia
30 sierpnia
6 września
27 września
Miejsce ewangelizacji: ul.Freta przed wejściem do kościoła p.w. Ducha Świętego
W galerii zdjęć znajduje się relacja fotograficzna z ewangelizacji na Starym Mieście.

Zobacz zdjęcia


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.