Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Przystanek Jezus 2011
kronikaXII Przystanek Jezus dobiegł końca. Tematem przewodnim tegorocznej edycji PJ była: „Nowa Pięćdziesiątnica, Nowa Ewangelizacja”. Na koszulkach uczestników widniało hebrajskie słowo RUAH – Duch Święty aby przypomnieć prawdę, że to On jest sprawcą nawrócenia w człowieku. To On rozpoczyna i kończy dzieło przemiany serc posługując się ewangelizatorem jako narzędziem. Tym, którzy głosili Dobrą Nowinę towarzyszył w kościele kilkumetrowy baner z białym gołębiem z rozpostartymi skrzydłami iskrzącymi delikatnym światłem.
Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 600 ewangelizatorów z przewagą mężczyzn. Na PJ zarejestrowało się łącznie ok 60 księży, którzy wspólnie celebrowali Eucharystię, 110 kleryków, 30 sióstr zakonnych i ok 400 świeckich uczestników. Wśród uczestników były osoby min z: Białorusi, Ukrainy, Irlandii, Szkocji, Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii. Modlitwą wspierało nas kilkuset duchowych przystankowiczów. Relacje w TV Odnowa oglądało stale 3-4 tysięcy osób.
Na polu woodstockowym stanął namiot w którym obok telebimu zawieszono kilkumetrowy obraz oblicza Jezusa z całunu turyńskiego na tle imion, które u jego dołu składały się w napis: NAZWAŁEM WAS PRZYJACIÓŁMI. Na polu rytm dnia wyznaczały godziny modlitw które odbywały się pod białym przystankowym krzyżem: 12:00 Anioł Pański, 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 18:00 Modlitwa różańcowa, 21:00 Apel jasnogórski. Od 2 sierpnia do 6 sierpnia przystankowy zespół muzyczny poprowadził modlitewne uwielbienie na podeście pod białym krzyżem na Woodstocku. Znów można powiedzieć o nowym wymiarze Przystanku Jezus, w którym razem w modlitwie i tańcu radują się świeccy, księża, siostry zakonne i uczestnicy festiwalu Przystanek Woodstock. Podczas modlitwy uwielbienia oprócz rockowych pieśni uwielbienia prezentowano pantomimy i świadectwa ludzi, którzy opowiadali o działaniu Jezusa w swoim życiu. Na wielkim telebimie można było obejrzeć krótsze i dłuższe filmy ze świadectwami znanych osób. Codziennie na podeście występował gość dnia, który rozmawiał z Woodstockowiczami na ważny temat. Gośćmi byli: Janek Pośpieszalski, Ewa Stankiewicz, dr Jacek Kurzępa, ks. Grzegorz Herman, o. Ksawery Knotz, s. Orencja Żak. W sobotę gościem specjalnym była Wojewoda Województwa Lubuskiego Helena Hatka. Wystąpili również eksperci w dziele ewangelizacji: ks. Artur Godnarski i lek.med. Marek Widenka.
Na tegorocznym Przystanku Jezus można było zobaczyć ciekawe filmy z przesłaniem w kinie nocnym
W niedzielę o godz. 11.00 odbyła się Eucharystia kończąca XII Przystanek Jezus. Przewodniczył jej i Słowo wygłosił biskup Stefan Regmunt.
Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus jest organizowana od 1999r przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina. Celem młodych przyjeżdżających na PJ jest wyjście do swoich braci i sióstr na pole woodstockowe z orędziem Ewangelii. Ewangelizator nie nawraca, ewangelizator prezentuje osobę Jezusa głosząc Jego ewangelię. Najlepiej wyrażają to słowa Jana Pawła II z encykliki Redemptoris Missio: „Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości” (RMis 86).
Na Przystanku Jezus jak co roku obecna była również Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA. Nie mogło jej zabraknąć „albowiem miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5,14) do tego, aby ją przekazywać wszystkim tym którzy jej pragną.


Fotorelację z Kostrzyna można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz
Źródło: http://www.przystanekjezus.pl/niedziela-zakonczylismy-pj-2011-depesza-prasowa/4724/

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.