Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacje w Warszawie 28 sierpnia i 18 września
kronikaW dniach 28 sierpnia i 18 września odbyły się kolejne dwie ewangelizacje uliczne w Warszawie zorganizowane przez ks. Andrzeja Grefkowicza i wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Archidiecezji Warszawskiej.
W akcji wzięła również udział Wspólnota WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie (Monika Wach i Zbyszek Kowalski). Ewangelizacje mają na celu przekaz wiary chrześcijańskiej tym którzy nie wierzą w Chrystusa oraz umocnienie na drodze wiary tych którzy powierzyli Mu swoje życie.
Upowszechnianie wiary odbywa się według metody szkół nowej ewangelizacji polegającej na głoszeniu tego samego od wieków Orędzia Zbawienia lecz przy użyciu nowych form przekazu (głoszenie Słowa Bożego bezpośrednio, stosowanie pantomimy, świadectwa, tańca i śpiewu itp. twórczych form)
Dla przypomnienia ewangelizacja rozpoczyna się modlitwą wszystkich zaangażowanych - w klasztorze Ojców Paulinów, ul. Długa 3, o godzinie 16.00. Po niej uczestnicy wychodzą na ulicę Freta, przed kościół Ducha Świętego. Zakończenie akcji o godz. 18.00. Chętni, którzy chcieliby się zaangażować mogą zrobić to na kilka sposobów:
1. Ewangelizacja bezpośrednia. To rozmowy z przechodniami czyli głoszenie Ewangelii. Mogą ją prowadzić osoby po ukończeniu Kursu "Pierwsze słowo" lub " Kursu Paweł".
2. Śpiew. Można się również zaangażować do grupy śpiewającej.
3. Świadectwo. Można przedstawić swoje świadectwo o tym co konkretnie Chrystus dokonał w życiu tego kto głosi świadectwo. Jest to kerygmatyczne świadectwo głoszone publicznie, w czasie ewangelizacji, w wybranym terminie.
4. Modlitwa osłonowa. Jest to modlitwa za osoby prowadzące rozmowy i także za innych zaangażowanych w ewangelizację. Tę posługę może podejmować każdy, bez specjalnego przygotowania.
5. Pantomima. Odgrywane są scenki pantomimiczne na ulicy o tematyce ewangelicznej.
Organizatorzy zachęcają i zapraszają wszystkich do uczestnictwa
Następna, ostatnia już w tym roku akcja ewangelizacyjna odbędzie się w dniu 2.10.2011
Więcej informacji na stronie Centrum Formacji „Wieczernik” katolickiej Odnowy w Duchu Świętym : www.cfw.odnowa.org, e-mail: magdalenka@odnowa.org.
Dla przypomnienia w Kościele Katolickim przygotowywani są ewangelizatorzy do podejmowania takich form głoszenia Dobrej Nowiny. Odbywają się szkolenia rekolekcyjne pod nazwą Kurs Pawła lub Pierwsze Słowo. Uczą one katolików świeckich i duchownych do dzielenia się Dobrą Nowiną w różnych okolicznościach (nie tylko w czasie ewangelizacji ulicznych).
Wspólnota WODA ŻYWA organizuje kurs Pawła w dniach od 13 do 22 lipca 2012 roku w Mławie. Szczegóły: KURS PAWŁA


Fotorelację z kursu można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.