Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filipa w Augustowie 9-11.12.2011
kronikaW dniach od 9 d0 11 grudnia 2011 w domu Fundacji Cordis odbył się kurs Filipa przeprowadzony przez Wspólnote Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy. Fundacja Cordis została ustanowiona 15.10.1997 r. Celem Fundacji jest wychowanie chrześcijańskie dzieci i młodzieży oraz niesienie im i ich rodzinom pomocy materialnej i moralnej ze szczególnym uwzględnieniem środowisk zagrożonych patologią społeczną. Fundacja realizuje swoje cele w duchu chrześcijańskiego posłania miłości bliźniego i ewangelicznego posłannictwa: "Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię, moje, Mnie przyjmuje" (Mk 9,37). W latach 1998-2000 zbudowano ośrodek opieki nad dzieckiem dzięki pomocy Patenschaftze Szwajcarii. Ośrodek prowadzi świetlice, dziennego pobytu dzieci. Dom może pomieścić 70 osób. Prezesem Fundacji jest ks. prał. lic. filozof. Marian Miklaszewski. Fundacja prowadzi m.in. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

W ramach rekolekcji adwentowych Wspólnota WODA ŻYWA przeprowadziła Kurs Filipa dla wychowanków i członków kadry Ośrodka. Pragnienie doświadczenia Bożej obecności i ewangelizacyjny charakter rekolekcji sprawił, że „Bóg był wszystkim we wszystkich” (1 Kor 15,28). Jak zwykle na wszelkiej ewangelizacji apogeum duchowego spotkania z Bogiem była modlitwa o wylanie Ducha Świętego na której Bóg Ojciec udziela swej miłości, Syn Boży przekazuje morze łask a Duch Święty udziela swej mocy tak aby można było powiedzieć, że „mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, (…) Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha” (Rz 8,11). Tak więc każdy kto uwierzył w Chrystusa i wyznał Go jako swego Pana i Zbawiciela (Rz 10,9-10) żyje nowym życiem które prowadzi do wiecznego szczęścia, które zaczęło się tu i teraz. Każdy więc co podjął decyzję zawierzenia Jezusowi i pójścia za nim na dobre i złe ma w sobie kawałek nieba, zadatek życia w raju bo mieszka w nim Bóg. Może więc powiedzieć o sobie, że „teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie” (Ga 2,20).

Opiekunem kościelnym kursu był ks. prał. Marian Miklaszewski, organizatorem z ramienia Fundacji Hubert Miklaszewski a ekipa WODY ZYWEJ wystąpiła w składzie, Katarzyna Miłobędzka, Magda Goździewska, Mateusz Miklaszewski i Zbyszek Kowalski. Był to już drugi Kurs Filipa w tym ośrodku. Pierwszy odbył się w 2007 roku. Relacje z tego kursu można zobaczyć na stronie:

http://woda.natan.pl/news.php?readmore=19


Fotorelację z kursu 2011 można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.