Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
marsz Tożsamośći Chrześcijańskiej
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa wzięła udział w X Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Mławie. W dniu 16 kwietnia zaprezentowała swój wymiar duchowy na specjalnej mszy. Ilustracją tej prezentacji były słowa czytań przypadające według kalendarza na ten dzień. Najpierw modlitwa Apostołów, którzy nie proszą Boga aby zabrał im cierpienia związane z głoszeniem Ewangelii ale wprost przeciwnie proszą aby dalej mogli głosić Dobrą Nowinę z odwaga i otwartością mimo gróźb tego świata.
Ta prośba jest prośbą Wspólnoty WODY ŻYWEJ:
„A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa. Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (Dz 4,29-31)
Potem Słowa Ewangelii wskazały na Źródło Wody Żywej czyli Ducha Świętego który jest sprawcą i życia, i działania w jedności z Bogiem i Kościołem. To On sprawia że jesteśmy dziećmi Bożymi kiedy przez wiarę i nawrócenie do Chrystusa rodzi On nas do nowego życia przez swoje przyjście do duszy ludzkiej. Czyni to w sakramencie chrztu, oczyszczenie z grzesznych dążeń i całkowite poddanie się Jego woli oraz codzienne jej wypełnianie. Dlatego chrześcijanin codziennie powinien rozeznawać wolę Bożą i codziennie przyzywać Ducha Świętego aby mógł wypełnić Jego wolę. Dlatego tez Jezus mówi „jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego” (J 3,5).
Mottem całego spotkania eucharystycznego były słowa piosenki trafnie odnoszące się do wspólnotowego powołania „nikt nie wie dokąd pojdą za wolą Twą”
Natomiast w dniu 22 kwietnia Wspólnota wzięła udział w Marszu Tożsamości Chrześcijańskiej. Uczestnicy marszu wyszli z wszystkich kościołów parafialnych. Z kościoła pw. Ducha Świętego pochód uformował się o 16.30. Po drodze przedstawiono 3 scenki o tematyce ewangelizacyjnej. Woda Żywa przedstawiła dramę na temat dzieła zbawienia w codzienności. Przesłanie można by streścić słowami niesionego transparentu „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.
Ty, Panie zagość w naszych sercach, niech Twa prawda zawsze wyzwala nas z niewoli grzechu abyśmy mogli żyć w wolności dzieci Bożych
Ty, Panie powołałeś ta Wspólnotę aby ogłaszała dzieła Twej potęgi i miłości. Pragniemy więc mówić za Maryja: „Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię - a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją” (Łk 1,48-50)
Nie bójmy się, On jest zawsze z Nami aż do skończenia świata, idźmy i głośmy temu światu Ewangelię


Fotorelację z Marszu Tożsamości można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.