Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja w Warszawie 27 maja 2012
kronikaW dniu 27 maja 2012 r. odbyła się ewangelizacja uliczna na warszawskiej Starówce.
W akcji uczestniczyły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy pod kierownictwem ks. Andrzeja Grefkowicza wzięła również udział Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Ewangelizacje odbywają się już od 16 lat na ul. Freta przed kościołem Świętego Ducha w Warszawie.

W trakcie głoszenia Dobrej Nowiny niejednokrotnie dochodzi do nawrócenia, kiedy poruszone Słowem Bożym i osobistym świadectwem serce człowieka otwiera się na Chrystusa. Otwarcie to przebiega według schematu: poznać, pokochać i naśladować Jezusa. Dokonuje się to przez akt wiary, nawrócenie, poddanie swej woli Bogu i podążanie za Nim każdego dnia.

Ewangelizacja rozpoczyna się modlitwą wszystkich zaangażowanych - w klasztorze Ojców Paulinów, ul. Długa 3, o godzinie 16.00. Po niej uczestnicy wychodzą na ulicę Freta, przed kościół Ducha Świętego. Zakończenie ok. godziny 18.00. W tą ewangelizację zaangażować się można na kilka sposobów:

1. Ewangelizacja bezpośrednia. To rozmowy z przechodniami czyli głoszenie Ewangelii. Mogą ją prowadzić osoby po ukończeniu Kursu "Pierwsze słowo" lub " Kursu Paweł".

2. Śpiew. Można się również zaangażować do grupy śpiewającej.

3. Świadectwo. Można przedstawić swoje świadectwo o tym co konkretnie Chrystus dokonał w życiu tego kto głosi świadectwo. Jest to kerygmatyczne świadectwo głoszone publicznie, w czasie ewangelizacji, w wybranym terminie.
4. Modlitwa osłonowa. Jest to modlitwa za osoby prowadzące rozmowy i także za innych zaangażowanych w ewangelizację. Tę posługę może podejmować każdy, bez specjalnego przygotowania.
5. Pantomima. Odgrywane są scenki pantomimiczne na ulicy o tematyce ewangelicznej.
Organizatorzy zachęcają i zapraszają wszystkich do uczestnictwa.
Następna akcja ewangelizacyjna odbędzie się 24 czerwca

Dla przypomnienia w Kościele Katolickim przygotowywani są ewangelizatorzy do podejmowania takich form głoszenia Dobrej Nowiny. Odbywają się szkolenia rekolekcyjne pod nazwą Kurs Pawła lub Pierwsze Słowo. Uczą one katolików świeckich i duchownych do dzielenia się Dobrą Nowiną w różnych okolicznościach (nie tylko w czasie ewangelizacji ulicznych).

Najbliższy kurs Pawła odbędzie się w dniu 14-22 lipca 2012 r. w Toruniu. Organizatorem jest Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Torunskiej. Wiecej infromacji na podstronie Kurs Paweł
Kurs Paweł


Film z ewangelizacji (brak dźwięku)

Kliknij tutajZdjecia z ewangelizacji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.