Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Pawła w Toruniu
kronikaW dniach 14-22 lipca 2012r. w Toruniu w Domu Pielgrzyma Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej oraz Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy par. MBKP w Mławie zorganizowała rekolekcje ewangelizacyjne pn. Kurs Pawła. Rekolekcje te koncentrują się na formacji nowych ewangelizatorów. KURS PAWŁA to najważniejsze rekolekcje ewangelizacyjne które dają duchowy kręgosłup każdemu wierzącemu. Uczą skutecznej ewangelizacji w każdej sytuacji i w każdym środowisku.

W kursie wzięło udział ok. 30 osób z całej Polski w tym 4 osoby z Białorusi. Na zakończenie rekolekcji odbyła się ewangelizacja na ulicach toruńskiego starego miasta oraz w parku miejskim. Głoszenie Dobrej Nowiny było bardzo owocne. Wielu ludzi słysząc przesłanie ewangeliczne przyjmowało wiarę w Chrystusa uznając Go za jedynego Pana i Zbawiciela oraz otwierało się na dar Ducha Świętego.

Akcja ewangelizacyjna jeszcze raz udowodniła słowa Jezusa skierowane do swych uczniów "żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Mt 9,37-38). W wielu spotykanych ludziach, którzy często porzucili już praktykowanie mszy, modlitwy czy sakramentów a nawet odeszli od wiary wielkie było pragnienie Boga i Jego Słowa. Większość spotykanych ludzi z radością zawierzało Chrystusowi swoje życie dziwiąc się przy tym sobie jak mogli dotąd żyć bez Niego.

Wielu nowo wyszkolonych ewangelizatorów pragnie kontynuować działanie apostolskie w swych parafiach, wspólnotach i różnych akcjach ewangelizacyjnych m.in. Przystanku Jezus.

W ekipie Wspólnoty Woda Żywa wystąpili : Katarzyna Miłobędzka, Dorota Pawlikowska i Zbigniew Kowalski.
Fotorelację z kursu można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.