Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Przystanek Jezus 2012
kronikaOd 30 lipca do 5 sierpnia trwała XIII edycja Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej PRZYSTANEK JEZUS w Kostrzyniu nad Odrą. Jak co roku głównym celem ewangelizacyjnym byli młodzi uczestnicy Przystanku Woodstock. Inicjatywa ta rozpoczęła się 3-dniowym I Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji. W przedsięwzięciu tym wzięło udział około 1.000 ewangelizatorów w tym kilkanaście osób z Diecezji Płockiej (m.in ks. W.Gutowski, ks. Z.Maciejewski, ks.R.Pabich). Jak co roku na Przystanku obecna była również Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa z Mławy i kilka osób, które 2 tygodnie wczesniej przechodziło Kurs Pawła w Toruniu.
Czytaj więcej: Poniżej informacja medialna zespołu prasowego PJ 2012.

Depesza prasowa zespołu prasowego Przystanku Jezus:

W niedziela 5 sierpnia zakończył się I Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji i XIII Przystanek Jezus.
Patronat nad I Kongresem Nowej Ewangelizacji i Przystankiem Jezus objęli Bp Stefan Regmunt – Ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej i Bp Grzegorz Ryś – Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Tegoroczny temat przewodni to: „Nowi Ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji. Powstał też specjalny hymn Kongresu i oficjalne logo Nowej Ewangelizacji, które są dostępne na www.nowaewangelizacja.org i www.przystanekjezus.pl

Udało nam się osiągnąć ważne cele.

1. W czasie Kongresu nauczyliśmy się, czym jest Nowa Ewangelizacja i jaka jest w niej rola nas, nowych ewangelizatorów.
2. W czasie przystanku Jezus stosowaliśmy w praktyce to, czego się wcześniej nauczyliśmy na Kongresie. Po prostu ewangelizowaliśmy.
3. Ostatni cel jest jeszcze przed nami. Wrócić do domu, do parafii, do wspólnoty i mobilizować swoje środowisko do Nowej Ewangelizacji.

W osiągnięciu powyższych celów pomagali nam niezwykli goście:
1. Abp Rino Fisichella (Rzym) – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.
2. Abp Andrzej Dzięga (Szczecin) – metropolita Szczecińsko – Kamieński
3. O. Antonello Cadeddu i O. Enrique Porcu – misjonarze z Sao Paulo (Brazylia) założyciele wspólnot „Przymierze Miłosierdzia”, zajmujący się ewangelizacją ulic, bezdomnymi i ludźmi opuszczonymi.
4. Bp Edward Dajczak – biskup koszalińsko-kołobrzeski, inicjator Przystanku Jezus, wieloletni przystankowy rekolekcjonista.
5. Bp Wojciech Polak – Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski
6. Bp Andrzej Czaja – biskup opolski.
7. Dr Tomasz Żukowski – UW Warszawa.
8. Ks. prof. Witold Zdaniewicz UKSW Warszawa.
9. Andrzej Sionek (Lanckorona).
10. Prof. Jacek Kurzępa (Krosno Odrzańskie).

Na I Kongres Nowej Ewangelizacji i Przystanek Jezus przyjechało ponad 1000 ewangelizatorów, w tym: ok 158 księży, którzy wspólnie celebrowali Eucharystię, 95 kleryków, 30 diakonów, 61 sióstr zakonnych i ponad 700 świeckich uczestników. Byli obecni przedstawiciele ponad 300 ruchów, wspólnot, itp. Wśród uczestników były osoby min z: Białorusi, Ukrainy, Włoch, Brazylii, Niemiec, Francji. Modlitwą wspierało nas kilkuset duchowych przystankowiczów. Nasze relacje TV na www.dobremedia.org oglądało stale 11 tysięcy osób.

31 lipca I Kongres Nowej Ewangelizacji płynnie przekształcił się w Przystanek Jezus. Na pole woodstockowe ulicami Kostrzyna przeszło razem ponad 1000 ewangelizatorów. Już na miejscu, we Wiosce Przystanku Jezus obok centralnego, wysokiego krzyża stanął zadaszony podest, przypominający przytulną scenę. Tu radosnym śpiewom, tańcom i modlitwie nie było końca. Zapraszaliśmy młodzież z Woodstocku, która uczestniczyła w tych wszystkich formach. Całość animowana była przez formację Przystanku Jezus. W ten sposób tworzyły się nowe znajomości, obfitujące w szczere rozmowy, a nawet spowiedzi, decyzje nawrócenia, modlitwy wstawiennicze pod krzyżem, itp. Pierwszy i decydujący rozmach tym inicjatywom nadali nasi ukochani włoscy Ojcowie, Antonello i Enrique, którzy pierwszego wieczoru modlili się wstawienniczo, za poszczególnych woodstockowiczów aż do późnej nocy. Jeszcze innym ważnym elementem był kolorowy telebim, poprzez który emitowaliśmy codzienne kino nocne, świadectwa znanych osób i teledyski. Kontynuowaliśmy również zeszłoroczny pomysł spotkań z ekspertami, oraz debaty, np: „Zagnij księdza”.

Na polu rytm dnia wyznaczały godziny modlitw które odbywały się pod białym przystankowym krzyżem: 12:00 Anioł Pański, 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 18:00 Modlitwa różańcowa, 21:00 Apel jasnogórski.
W niedzielę 5 sierpnia o godz. 11.00 biskup Paweł Socha sprawujący uroczystą Eucharystię zakończył XIII Przystanek Jezus.


źródło: http://www.przystanekjezus.plFotorelację z kursu można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.