Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja w Warszawie 2.09.2012
kronikaW dniu 2.09.2012 odbyła się szósta w tym roku ewangelizacja uliczna w Warszawie. Wystąpiłem już po raz trzeci w tym roku w roli bezpośredniego uczestnika tej katolickiej akcji ulicznej . Słowo „bezpośredni” oznacza, że byłem tam duchem i ciałem natomiast „pośrednimi” czyli duchowymi uczestnikami byli ci wszyscy, którzy się modlili w intencji nawrócenia osób ewangelizowanych w czasie tej akcji. Oczywiście drugą grupą osób w intencji których modlili się „niewidoczni” ewangelizatorzy byli ci wszyscy, którzy posługiwali w trakcie akcji tzn. osoby głoszące Dobra Nowinę, grupa śpiewająco-taneczna, grająca, teatralna (pantomima uliczna) i grupa modlitwy wstawienniczej.

W trakcie 2-godzinnej ewangelizacji grupa pantomimy 2-krotnie przedstawia scenkę typu drama po której jest krótkie kilku minutowe świadectwo. Przez pozostały czas grupa muzyczna gra, tańczy i śpiewa z repertuaru chrześcijańskiej muzyki młodzieżowej a ewangelizatorzy w parach głoszą Dobrą Nowinę tym wszystkim którzy chcą rozmawiać o Bogu.

Akcja nie jest zbyt długa a udane głoszenie trwa ok. 30 minut więc trudno przeprowadzić więcej niż 4 rozmowy-głoszenia. Tym razem było podobnie. Razem z Olgierdem – moim partnerem w ewangelizacji przeprowadziliśmy 4 rozmowy z 4 osobami. Nie zawsze tak jest, bo często głosi się więcej niż 1 osobie. Z tej grupy 2 osoby nie były gotowe oddać się całkowicie Jezusowi Chrystusowi poprzez wyznanie Go jako swego jedynego Pana i Zbawiciela oraz powierzenie Mu całego swojego życia. Były to osoby, które prezentowały inny niż katolickie wyznanie. Jedną z tych osób był członek kościoła koptyjskiego (egipskiego).

Natomiast pozostałe 2 osoby wyznały, że Jezus jest ich Panem i powierzyły Mu swe życie. Po modlitwie o dar Ducha Świętego, która przejawia się w odnowieniu duchowym , umocnieniu w wierze i trwaniu w nawróceniu zapragnęły wstąpić do małej wspólnoty Kościoła. Jedną z tych osób była 20-letnia Marta obywatelka Litwy, pochodzenia polskiego, która przyjechała do Warszawy aby podjąć pracę. Na Litwie w jej parafii nie ma wspólnot przyparafialnych więc z radością przyjęła zaproszenie Olgierda na spotkania w jego wspólnocie warszawskiej.

Druga osoba to Marta (patrz galeria), która pod wpływem ewangelizacji i modlitwy o wylanie Ducha Świętego (tzw. chrzest w Duchu Świętym) również z radością postanowiła wstąpić do warszawskiej Odnowy w Duchu Świętym.

Następna akcja ewangelizacyjna (ostatnia w tym roku) na ul.Freta przed kościołem Świętego Ducha (wejście ul.Długa 3) odbędzie się 7 października.

Fotorelację z kursu można obejrzeć w galerii zdjęć: zobacz


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.