Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Nowe Życie
kronikaOkoło 30 osób w różnym wieku wzięło udział w odbywającym się w ostatni weekend kwietnia w Mławie kursie ewangelizacyjnym Nowe Życie. Każda z nich miała okazję przekonać się, że Bóg najbardziej kocha... właśnie ją.
Kurs zorganizowała w domu parafii pw.Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, przy współpracy z tutejszą Wspólnotą Ewangelizacyjną Woda Żywa, Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Łukasza Ewangelisty z Płocka. Od piątku 26 do niedzieli 28 kwietnia ekipa prowadząca głosiła uczestnikom katechezy oparte na tzw. kerygmacie. Prelegenci mówili o miłości Bożej, grzechu, zbawieniu, wierze, nawróceniu, uznaniu Jezusa za swego Pana, Duchu Świętym i wspólnocie. Głoszenia tradycyjnie przeplatane były szeregiem poruszających i dających do myślenia dynamik. Nie zabrakło oczywiście wspólnych mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele i kaplicy.
Nowe Życie to zmodernizowana wersja popularnego kursu Filip. Tematyka głoszeń jest zbliżona, powtarzają się też niektóre dynamiki. Dochodzi do tego wszystkiego jednak szereg nowych
elementów. Wcześniej członkowie Wody Żywej mieli okazję brać udział w kursie Nowe Życie w Ciechocinku w styczniu 2012 r.
W mławskim kursie wzięło udział ok. 30 osób w różnym wieku. Przez cały czas towarzyszyła im historia o orle, który aby móc dalej żyć, musi pozbyć się starych dzioba, piór i szponów. Tak samo uczestników zachęcano do zostawienia za sobą starych nawyków, zmiany kierunku myślenia o 180 stopni i rozpoczęcia nowego życia.


Zdjecia z rekolekcji: zobacz


Krzysztof Napierski
Mława, 2 maja 2013r.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.