Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 08.12.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Warszawa 02.06.2013
informacjeW dniu 2 czerwca 2013 r. odbyła się ewangelizacja uliczna na warszawskiej Starówce.
W akcji uczestniczyły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy pod kierownictwem ks. Andrzeja Grefkowicza. W ewangelizacji wzięła również udział Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Ewangelizacje odbywają się już od 17 lat na ul. Freta (skrzyżowanie z ul. Długą) przed kościołem Świętego Ducha w Warszawie.

W trakcie głoszenia Dobrej Nowiny niejednokrotnie dochodzi do nawrócenia, kiedy poruszone Słowem Bożym, osobistym świadectwem, pantomimą, śpiewem i tańcem serce człowieka otwiera się na Chrystusa. Otwarcie to przebiega według schematu: poznać, pokochać i naśladować Jezusa. Dokonuje się to przez akt wiary, nawrócenie oraz poddania swej woli Bogu i podążanie za Nim każdego dnia.


W trakcie akcji ewangelizowaliśmy w parze razem z Markiem z warszawskiej Odnowy. Spotkaliśmy kilkanaście osób z których 8 osób zgodziło się na rozmowę. Były to osoby w różnym wieku, różnej narodowości, płci i na różnym stopniu wiary. Cztery osoby uznały Jezusa za swojego jedynego Pana i Zbawiciela.

Dla przypomnienia w Kościele Katolickim prowadzone są różne formy ewangelizacji. W czasie wakacyjnym szczególnie godne polecenia są rekolekcje ewangelizacyjne takie jak Kurs Filip lub REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy). Ponadto prowadzone sa rekolekcje na których przygotowywani są ewangelizatorzy do podejmowania różnych form głoszenia Dobrej Nowiny. Rekolekcje Kurs Pawła lub Pierwsze Słowo uczą katolików świeckich i duchownych do dzielenia się Dobrą Nowiną w różnych okolicznościach (nie tylko w czasie ewangelizacji ulicznych).

Najbliższy kurs Pierwsze Słowo odbędzie się w dniu 17-26 sierpnia 2012 r. w Magdalence. Organizatorem jest Centrum Formacji Wieczernik w Magdalence
Więcej informacji i zapisy w linku:


http://www.cfwieczernik.odnowa.org/zgloszenia?start=1


Zdjecia z ewangelizacji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.