Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 28.01.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Turniej Wiedzy Religijnej
kronikaPatrycja Białoskórska, ubiegłoroczna uczestniczka „Bożych Milionerów”, okazała się bezkonkurencyjna w zorganizowanym niedawno z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka turnieju „Jeden z Pięciu”. Dorośli zaś bawili się w „Familiadę Inaczej”.


Oba konkursy przygotował w poniedziałek 3 czerwca dla wszystkich obecnych na spotkaniu w sali Laurowej członków Wody Żywej animator wspólnoty Krzysztof Napierski. Młodzież zaprosił do udziału w turnieju „Jeden z Pięciu” wzorowanym na popularnym programie telewizyjnym „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy zabawy – Mateusz, Dawid, Milena, Patrycja i Kuba – wykazali się niemałą wiedzą z zakresu tematyki biblijnej i kościelnej, walcząc o „przetrwanie” w trzech kolejnych rundach gry.

Podczas pierwszej prowadzący zadał każdemu uczestnikowi po cztery pytania (dwa sprawdzające znajomość Pisma Świętego i tyle samo dotyczących życia Kościoła). Wszystkim zawodnikom udało się przejść do drugiego, nieco trudniejszego już etapu, którego zadaniem było wyłonienie trójki finalistów „Jednego z Pięciu”. Tu już każdy, kto poprawnie odpowiedział na zadane mu pytanie, wskazywał kolejnego „egzaminowanego”. Ta odsłona zabawy zakończyła się w momencie, gdy dwójka graczy straciła wszystkie swoje szanse (po jednej traciło się za każdą błędną odpowiedź lub brak jakiejkolwiek).

W trzecim, finałowym etapie zmierzyli się ze sobą Milena, Patrycja i Kuba. Tu również obowiązywała zasada wyznaczania kolejnego odpowiadającego. Do końca na placu boju wytrwała Patrycja i to jej przypadła w udziale nagroda główna – trzytomowa encyklopedia „Wielkie biografie”. Żaden z uczestników gry nie odszedł z niej jednak z pustymi rękoma: finaliści otrzymali bowiem orzeźwiające napoje, wszyscy gracze zaś – słodkości.

Przypomnijmy, że dwoje graczy – Patrycja i Mateusz – uczestniczyło przed rokiem w zorganizowanych również z okazji dnia dziecka „Bożych Milionerach”. Wtedy dalej udało się zajść Mateuszowi – zakończył grę po 13. spośród piętnastu pytań, zdobywając imponującą liczbę 250 000 punktów.

Tej wiosny pobawić się mogły również „duże dzieci”, czyli dorośli członkowie Wody Żywej. Dla nich Krzysztof Napierski poprowadził „Familiadę Inaczej”. Inspiracją była popularna telewizyjna „Familiada”, z tego programu zaczerpnięto też większość reguł gry. Na wiedzę pojedynkowały się dwie sześcioosobowe drużyny: Panie i Panowie. Zawodnicy również musieli się wykazać znajomością Pisma Świętego i tego, co w Kościele – powszechnym i lokalnym – piszczy. Po serii dziesięciu pytań zwyciężyli mężczyźni, zdobywając „okrągłe” 500 punktów (paniom przypadło ich w udziale 180). Obie drużyny wykazały się jednak imponującą wiedzą, a o wpadaniu kolejnych „oczek” na „konta” teamów decydowały nieraz refleks i łut szczęścia.
- Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za dobrą zabawę. Mam nadzieję, że w podobnych okolicznościach będziemy się spotykać co rok – nie ukrywa Napierski.red


Zdjecia z Turnieju: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.