Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
WODA ŻYWA na PRZYSTANI MIŁOSIERDZIA
kronikaW dniach od 11 do 14 lipca w Płocku odbyła się inicjatywa ewangelizacyjna pn. „Przystań Miłosierdzia”. Głównym pomysłodawcą tego ewangelizacyjnego projektu, skierowanego nie tylko do uczestników Reggaelandu, ale wszystkich przebywających w tym czasie w Płocku, był proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku (Fara) ks. Wiesław Gutowski

Według słów ks. Wiesława Inspiracją pomysłu był Przystanek Jezus, odbywający w Kostrzynie nad Odrą w czasie Przystanku Woodstock. Nazwa „przystań” ma dwa znaczenia. Pierwsze dosłowne odnosi się do miejsca czyli do plaży nad Wisłą. „Przystań” można też rozumieć, jako „zatrzymaj się, pomyśl”. Słowo „Miłosierdzie” jest to akcentem płockim, ponieważ w tym mieście, na Starym Rynku, św. Faustyna Kowalska miała pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego.

Płocka fara w trakcie Reggaelandu była otwarta przez całą dobę. Można było skorzystać z sakramentu pokuty lub adorować Najświętszy Sakrament. Każdego dnia w programie Przystani była Msza święta oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia na terenie Reggaelandu. Na plaży w namiocie „Przystani” była również możliwość skorzystania ze spowiedzi, rozmowy i spotkania z psychologiem, egzorcystą. Wyświetlano również filmy.

W drugi dzień Przystani Miłosierdzie wśród jej uczestników pojawił się biskup Grzegorz Ryś z Krakowa , który odprawił Mszę św. w namiocie przy płockiej farze, a potem zszedł wraz z nimi do młodzieży na festiwalu Reaggeland odpowiadając na trudne pytania dotyczące wiary i Kościoła.

Posługą na „Przystani” zajmowali się członkowie wspólnot z terenu Diecezji Płockiej (ok.80 osób), w tym kilka osób z powiatu mławskiego. W inicjatywie ewangelizacyjnej uczestniczyli również członkowie Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA przy par. MBKP w Mławie: Michał Markiewicz i Zbigniew Kowalski. W trakcie głoszenia Ewangelii w sercach wielu ludzi zasiano ziarno Bożego Słowa a część z nich wyznało Jezusa jako swego jedynego Pana i Zbawiciela.

Szefem diakonii ewangelizacyjnej był ks. Grzegorz Zakrzewski znany z wielu akcji ewangelizacyjnych na Przystanku Jezus w Kostrzynie. Na czele zespołu organizacyjnego stanął ks. Paweł Solecki. Głównym odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie był ks. Wiesław Gutowski.


Zdjecia z ewangelizacji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.