Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 24.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Ewangelizacja w Warszawie 8.09.2013
kronikaW dniu 8 września 2013 odbyła się piąta tegoroczna ewangelizacja uliczna w Warszawie. Jak zawsze kilkudziesięciu ewangelizatorów ze Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym po kierunkiem ks. Andrzeja Grefkowicza przyjechało na ul. Freta w Warszawie, aby głosić światu Dobra Nowinę.

Tym razem moja partnerką w ewangelizacji była Małgorzata. W czasie tej akcji ewangelizacyjnej wiele rozmów przeprowadziliśmy z obywatelami innych krajów, którzy odwiedzają naszą stolicę nie tylko w celach turystycznych ale również zarobkowych.
Rozmowa z młodym małżeństwem z Arabii Saudyjskiej, była głoszeniem Jezusa Chrystusa jako jedynego Zbawiciela, albowiem nie ma w innym zbawienia, w którym moglibyśmy być zbawieni (por. Dz 4,12).
Potem była rozmowa z prawdziwymi poganami . Para młodych ludzi z Czech nieochrzczonych i niewierzących. Oni również usłyszeli od nas Dobrą Nowinę o Chrystusie oraz to, że każdy, „Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony” (Mk 16,16). Muzułmanie z Arabii mieli wiarę w Boga, tego samego w którego wierzą chrześcijanie lecz nie takiego samego, który został objawiony przez Jezusa. Natomiast nasi południowi sąsiedzi nie wierzyli w nikogo. W oczach jednych i drugich zobaczyliśmy pragnienie poznania i pokochania Tego który dla nas wszystkich umarł i zmartwychwstał.

Potem głosiliśmy Słowo Boże pewnemu mężczyźnie, który z radością ja przyjął je oraz powierzył siebie samego i swoje życie Jezusowi. Pół godziny później przeprowadziliśmy głoszenie Ewangelii młodemu człowiekowi, który modlił się rano do Boga o odpowiedź w bardzo ważnej sprawie. Gdy zobaczył nas śpiewających i tańczących bardzo się ucieszył, ponieważ zrozumiał, że w ten sposób Bóg dał mu odpowiedź. Po rozmowie z nami i wyznaniu że Jezus jest Panem oraz modlitwie do Ducha Świętego wstąpiła w niego wielka radość i pewność co do Bożej opieki i miłości.

Akcja ta dobitnie pokazuje, jak bardzo potrzebne jest głoszenie Bożego Słowa wszystkim ludziom bez wyjątku: wierzącym i niewierzącym, ochrzczonym i nie ochrzczonym, małym czy dużym, wyznawcom innych religii i ateistom albowiem w każdym człowieku jest pragnienie Boga żywego i każdy człowiek na świecie wezwany jest do zjednoczenia z Bogiem teraz i w wieczności.


Zdjęcia z ewangelizacji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.