Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
10-lecie Wody Żywej
kronika Kameralną – ale bardzo uduchowioną – mszą św. w kaplicy mławskiego kościoła pw. Ducha Świętego oraz pełną słodkości agapą w sali Laurowej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski członkowie Wspólnoty Ewangelizacyjnej Woda Żywa świętowali jej dziesięciolecie.

Uroczystości zorganizowano w czwartek 7 listopada, czyli dokładnie dziesięć lat od dnia powołania przez ówczesnego proboszcza mławskiej parafii pw. MBKP Wiesława Gutowskiego wspólnoty ewangelizacyjnej (wtedy jeszcze nie nosiła nazwy Woda Żywa). Najważniejsze momenty z jej życia oraz główne idee jej funkcjonowania przypomniał podczas wieczornej mszy św. obecny opiekun kościelny Wody Żywej ks. Piotr Smoliński. O oprawę liturgiczną sprawowanej w intencji wspólnoty ofiary – czytania, muzykę, procesję z darami – zadbali członkowie WŻ. Mszę zakończoną adoracją Najświętszego Sakramentu.

Okazją do zarówno wzruszających, jak i pełnych humoru wspomnień z minionych dziesięciu lat była przygotowana później agapa. Przy zastawionym słodkościami stole wierni należący do Wody Żywej – zarówno ci, którzy są w jej szeregach od samego początku, jak i ci z krótszym stażem – dzielili się doświadczeniami swej obecności we wspólnocie oraz wzrastania w świadomej wierze. Wszystkim w krótkim przemówieniu za minione lata dziękowała oraz składała życzenia na przyszłość lider WŻ Katarzyna Miłobędzka.
Autor Krzysztof Napierski
Mława 19.11.2013
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.