Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filipa w par. NSJ w Augustowie
kronikaW dniach od 10 do 12 stycznia na zaproszenie par. Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie odbył się Kurs Filipa dla mężczyzn przeprowadzony przez Wspólnotę Ewangelizacyjna WODA ŻYWA. Z ramienia Wspólnoty prowadzącymi te rekolekcje byli : Dorota Pawlikowska, Joanna Chrzczon, Grzegorz Dzikowski, Mateusz Miklaszewski (członek Oazy Rodzin z Augustowa) i Zbigniew Kowalski (koordynator kursu). Zespół głoszący rekolekcje wraz z wspomagającymi księżmi augustowskiej parafii przekazywali wiarę słowem i przykładem grupie 15 mężczyzn z par. Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie.

Owocem rekolekcji jest planowane powstanie w Augustowie męskiej wspólnoty przyparafialnej o charakterze ewangelizacyjnym. Wspólnota Woda Żywa obchodząca w zeszłym roku 10-lecie swej działalności przeprowadziła dotychczas prawie 50 różnych rekolekcji i wzięła udział w ponad 60 akcjach ewangelizacyjnych. Przypomnijmy, że szerzenie Ewangelii słowem i czynem jest prawem i obowiązkiem każdego dorosłego chrześcijanina, zarówno osób duchownych jak i świeckich, mężczyzn i kobiet (zob. Łk 8,1-3; 24,10).

Oto kilka świadectw z Kursu Filipa

1. "Publiczne oświadczenie, że Jezus jest moim Panem i oddaję mu wszystko to dla mnie świadomy skok na bungee. Nie ma odwrotu. Duch prawdy i miłości był dla mnie wyraźnie wyczuwalny. [Wśród uczestników byli] ludzie różni i różnymi drogami zmierzający do prawdy.
Nie starczyło czasu na dyskusję ludzi, którzy mieli wiele wątpliwości ale zdaję sobie sprawę, że kurs musiałby trwać kilka razy dłużej.
Cenne rozmowy o wierze i życiu. Poruszające świadectwa.
Generalnie wielkie dzięki dla ludzi, którzy poświęcili kawałek swojego życia dla innych szukających.Chwała Panu"


2."Kurs Filipa to było naprawdę wspaniałe przeżycie. Chyba po raz pierwszy byłem tak blisko Boga. W mojej sytuacji życiowej takie spotkanie było mi jak najbardziej wskazane, mam nadzieję, że Duch Święty będzie zawsze przy mnie i zmieni to moje życie na lepsze. Na początku byłem trochę sceptyczne nastawiony na ten Kurs, ale teraz ani trochę nie żałuję. Co chodzi o wniesienie jakiś poprawek to trudno mi coś stwierdzić, ponieważ nie uczestniczyłem wcześniej w takich spotkaniach, dla mnie wszystko było Ok. Jednakże, co mi najbardziej utkwiło w pamięci i do czego będę najczęściej odnosił się to tłumaczenie "Boskich Spraw" za pomocą rekwizytów: kamienie, słoiki , woda. Przelewanie wody chyba najlepiej przedstawia zachowanie naszej duszy. Aha jeszcze jedno, dobrze, że to odbyło się tak po "chłopsku" bez owijania, zbędnych ceregieli - można było skonsultować nasze zapytania wprost własnym słownictwem z ludźmi którzy coś więcej, a nawet dużo więcej wiedzą ode mnie"


3. "Jeżeli chodzi o kurs Filipa, to uważam go za jak najbardziej udany, i jeśli będą w przyszłości podobne temu kursy to jak najbardziej w miarę możliwości będę brał w nich udział. Myślę, że tego typu kursy są bardzo ważne, ze względu na to, że w obecnych czasach brakuje tej ewangelizacji szczególnie dla dorosłych. Bardzo często ewangelizacja trwa do Bierzmowania, a potem już następuje ogromna przerwa, co moim zdaniem nie jest właściwe. Nasza wiara jest Bogiem silna, jeśli nieustannie ją pielęgnujemy i poszerzamy swoją wiedzę na tematy duchowe. Ponieważ skupiając się wyłącznie na życiu materialnych, fizycznym zaniedbując sferę duchową, jesteśmy podobni jak to (Mt 23,27-28) określa jesteśmy podobni do pobielanych grobów, które z zewnątrz są piękne a w środku puste..
Moim zdaniem, warto jest angażować się w takie inicjatywy i jeśli tylko będę w stanie to również służę pomocą. Myślę , że wspólnota ma to do tego, że wspólnie dbamy o nasz interes i wspólnie powinniśmy przykładać rękę to tak ważnych a w naszym zabieganym życiu spraw !"Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.