Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Rekolekcje dla bierzmowanych
kronikaW dniach od 10 do 12 października 2014 r. w parafii Świętej Rodziny w Mławie odbył się Kurs Filipa dla młodzieży przygotowującej sie do sakramentu bierzmowania. Na zaproszenie proboszcza ks. kan. Sławomira Kowalskiego rekolekcje przeprowadziła Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ZYWA z Mławy. Był to już piąty kurs Filipa przeprowadzony dla młodzieży Świętej Rodziny. Poprzednie cztery odbyły sie w latach 2008-2009.


Na ostatnim Kursie Filipa posługę duszpasterska i rekolekcyjną pełnił ks. kan. Sławomir Kowalski oraz wikariusz tejże parafii ks. Krzysztof Dobucki.


W kursie uczestniczyło 22 sympatycznych i twórczych młodych ludzi. Ekipę prowadzącą Wspólnoty Wody Żywej stanowili: Katarzyna Miłobędzka (koordynator kursu), Dorota Pawlikowska, Joanna Chrzczon, Krzysztof Napierski, Grzegorz Dzikowski i Zbigniew KowalskiPrzez 3 dni wspólnego radosnego poszukiwania Boga doświadczaliśmy razem Bożej obecności. Wspólnie przyjmowaliśmy Jego słowa do swego serca, które wypowiadał nad nami: „Drogi jesteś w Moich oczach” (Iz 43,4). Przeżywaliśmy wspólnie naszą duchową nędzę związaną z naszą grzesznością, a potem radość przyjęcia łaski zbawienia oraz nowego życia. Dokonywało sie to przez wyznanie wiary i akt oddania się Jezusowi, albowiem „łaską jesteśmy zbawieni przez wiarę” (Ef 2,8).


Na koniec przyjmowaliśmy Boga do swych serc i jednoczyliśmy się z Nim duchowo przez nowe wylanie Ducha Świętego, aby poczuć, że „miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5,5).


Duch Święty był również tym który złączył nas prowadzących i uczestników w jedną rodzinę Bożą na mszach świętych przez wspólne przeżywanie spotkania z Jezusem w liturgii, sakramencie Pojednania i Komunii św.Zdjęcia z ewangelizacji: zobacz

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.