Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 28.01.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Kurs Filipa w Augustowie 28-30.08.2015
kronikaW dniach od 28 do 30 sierpnia 2015 r. w siedzibie Fundacji Cordis w Augustowie odbyły się rekolekcje pod nazwa „Kurs Filipa dla Małżeństw”. Juz po raz piaty Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA przeprowadziła rekolekcje w Diecezji Ełckiej, w tym po raz trzeci gościła w Domu Serc na zaproszenie Prezesa Fundacji ks. Mariana Miklaszewskiego.


Mottem tych rekolekcji było zdanie wypowiedziane przez ks. Mariana: „Jedność z Bogiem i ludźmi w miłości”. Jak zauważył nasz opiekun kościelny właśnie to samo zdanie trafnie określa Eucharystię i dzieło zbawienia dokonane przez Chrystusa, który przez swoją Krew pojednał Niebo z ziemią i ludzi między sobą. Prawdą jest, że przyjęcie z miłością Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie prowadzi do jedności z Bogiem w duchowym małżeństwie i do pojednania w miłości z ludźmi.


Miłość małżeńska ma być więc obrazem miłości Chrystusa do Kościoła, w której On jest Oblubieńcem a Kościół Oblubienicą. Podobnie każda dusza ludzka jest dla Boga umiłowaną Oblubienicą. Jednak czy człowiek odpowie swą miłością na Bożą miłość? Każdy kto porzuci bożki tego świata i zaufa Jezusowi ma życie wieczne, a mówiąc Mu swoje „tak” łączy się z Nim w duchowym związku miłości. Zjednoczenie to dokonuje się przez wiarę i chrzest w Duchu Świętym. Duch Święty jest również tym który łączy wierzących w Chrystusa w Jego świętym Kościele. Czyż przed każdym przyjęciem Jezusa w Komunii świętej gdy mówimy AMEN, nie wyznajemy Mu również swej miłości i gotowości rodzenia z Nim duchowych dzieci przez głoszenie Ewangelii?


W Kursie uczestniczyło w sumie około 18 osób. Koordynatorem kursu była Katarzyna Miłobędzka, a ekipę stanowił zespół augustowsko-mławski w osobach: Anna Miklaszewska, Mateusz Miklaszewski, Dorota Pawlikowska, Grzegorz Dzikowski i Zbigniew Kowalski.


Zdjęcia z rekolekcji: zobacz


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.