Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 25.07.2024
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Eucharystia 31-10-2022
kronikaW każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 18.00 na mszy parafialnej Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA zajmuje się oprawą Eucharystii. W dniu 31 października 2022 celebransem mszy świętej był ks. Piotr Orliński - opiekun kościelny Wspólnoty. Oprawą muzyczną zajął się zespół muzyczny WODA ŻYWA, a czytania, śpiew psalmu, dary przejęli członkowie Wspólnoty.
Rekolekcje ewanglizacyjne cześć IV 24-10-2022
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA prowadzi od dnia 3 października 2022 roku swoje wewnętrzne cotygodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Na kolejnym spotkaniu w dniu 24 października 2022 roku podjęto czwarty temat rekolekcyjny, który dotyczył wiary w Jezusa Chrystusa, a także nawrócenia się do Niego całym naszym sercem.
Bp Szymon Stułkowski nowym Biskupem Płockim
informacjeDnia 22 października 2022 r. Ojciec Święty Franciszek mianował bp. Szymona Stułkowskiego biskupem płockim. Biskup Szymon Stułkowski urodził się 21 lutego 1961 r. w Rokietnicy w archidiecezji poznańskiej. Ochrzczony został 5 marca 1961 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerekwicy k. Poznania.
Rekolekcje ewangelizacyjne cześć III 17-10-2022
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA prowadzi od dnia 3 października 2022 roku swoje wewnętrzne cotygodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Na kolejnym spotkaniu w dniu 17 października 2022 roku podjęto trzeci temat rekolekcyjny, który dotyczył zbawienia w Jezusie Chrystusie.Rekolekcje ewangelizacyjne część II 10-10-2022
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA prowadzi od dnia 3 października 2022 roku swoje wewnętrzne cotygodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Na kolejnym spotkaniu w dniu 10 października 2022 roku podjęto drugi temat rekolekcyjny, który dotyczył grzechu człowieka.
Cztery ewangelizacje Warszawy 2022 i świadectwo
kronikaW dniu 15 maja 2022 r., 27 sierpnia 2022 r., 11 września 2022 r. oraz 9 października 2022 roku odbyły się ewangelizacje w rożnych parafiach w Warszawie. Organizatorem i opiekunem kościelny akcji był ks. Andrzej Grefkowicz i Centrum Formacji WIECZERNIK w Magdalence, a posługującymi na akcjach byli członkowie różnych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z Warszawy i okolicy. W ewangelizacjach wzięła również udział Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy.
Rekolekcje ewangelizacyjne część I 3-10-2022
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA rozpoczęła w dniu 3 października 2022 swoje wewnętrzne rekolekcje ewangelizacyjne. Można by je nazwać OGRODEM EWANGELIZACYJNYM, bo tak jak w ogrodzie rosną różne owoce, kwiaty i warzywa podobnie te rekolekcje są połączeniem różnorodności i bogactwa form, rodzajów, działań apostolskich współczesnego Kościoła Katolickiego.
Ks. Piotr Orliński
kronikaOd nowego roku szkolnego 2022/2023 nowym opiekunem Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA został wikariusz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie ks. Piotr Orliński. W dniu 12 września 2022 roku odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Wspólnoty, na którym ustalono program prac na najbliższy rok.

"Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże" (Dz 4,31)
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego
kronikaW dniu 6 czerwca 2022 roku odbyło się, w Kościele pw. Ducha Świętego w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, pierwsze od 4 lat czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Organizatorem spotkania był ks. Marcin Niesłuchowski i Wspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA z Mławy.
Czerpak i Woda Żywa
nauczanieCzy przez pracę nad sobą stajemy się świętymi? To długa droga, lecz jest pewien skrót. To Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Dlatego, aby być świętymi trzeba tą Miłość przyjąć i mieć w sobie. Najłatwiej jest przyjąć Miłość Bożą przez przyjęcie Jezusa, bo przecież „Bóg jest Miłością” (1 J 4,8.16).
Jezus i Julia na "Arenie Młodych"
kronikaGdy w sercu człowieka przebywa tylko Chrystus, to wtedy On zaczyna kierować życiem tego człowieka. Dlatego życie tej osoby powoli upodabnia się do ziemskiego życia Chrystusa w czasie Jego działalności publicznej. Zaczyna, więc tak jak Chrystus głosić Ewangelię i nieść krzyż cierpienia Chrystusowego z powodu Dobrej Nowiny. Uczeń Jezusa czyni to po to, aby przyłączyć się do zbawczego dzieła Chrystusa, dzieła ratowania dusz ludzkich. W ten sposób sam Jezus przez swego ucznia przychodzi do innych ludzi z Dobrą Nowiną.
Strona 2 z 19 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.