Strona Główna · Katechezy, artykuły · Film DOBRA NOWINA · Film GOOD NEWS · Linki 28.01.2022
Nawigacja
Strona Główna
Wspólnota
Akceptacja kościelna
Osoby odpowiedzialne
Kronika
Katechezy, artykuły
KERYGMA Podręcznik Ewangelizatora
SŁOWO ŻYCIA - książka
Film DOBRA NOWINA
Film GOOD NEWS
Kontakt
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Świadectwa
Filmiki ewangelizacyjne
Szukaj
Przystanek Jezus 2020
kronikaW dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 roku odbyła się XX jubileuszowa edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”. W tym roku z powodu epidemii odbywał się on w wersji online – poprzez przystankowe radio i spotkania ewangelizatorów na zoomie pod hasłem „Abyśmy byli jedno”. Udział w wydarzeniu zgłosiło prawie 160 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Niemiec i Irlandii.
Kurs Alfa - podsumowanie 11.02.2020
kronikaWspólnota Ewangelizacyjna WODA ŻYWA zakończyła zakończyła kolejny rok szkolny 2019/2020 i weszła w okres wakacji. Zakończenie kolejnego roku pobudza do refleksji lub jakiegoś podsumowania. Co wydarzyło się szczególnie interesującego w naszej działalności ewangelizacyjnej skoro do takiego zadania przeznaczył nas Kościół. Na pewno takim wydarzeniem był Kurs Alfa przeprowadzony przez Wspólnotę miedzy październikiem a grudniem 2019 roku.
Pisanie Dobrej Nowiny 24-05-2020
kronikaDobrą Nowinę można nie tylko głosić ale również napisać. Na przykład w formie opisu słów i czynów Jezusa Chrystusa. Tak uczyniło 4 Ewangelistów: Mateusz, Mark, Łukasz i Jan. Można napisać w formie listów. Tak czynił np. św. Paweł, św. Piotr i inni autorzy Nowego Testamentu. Współcześnie można napisać książkę np.Kerygma - Podręcznik Ewangelizatora, ale można napisać do kogoś list, maila lub wiadomość zawierającą kerygmę przez komórkę.
Wznowione spotkania WODY ŻYWEJ
kronikaPo kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19 wznowione zostały spotkania Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA.
Ewangelizacja w Mławie 08-04-2020
kronikaTechnika ewangelizacji w pytaniach i odpowiedziach
Pytanie: Jak ewangelizować w czasie pandemii?
Odpowiedź: Należy dostosować formy, sposoby i technikę ewangelizacji do zmienionych warunków związanych z zarazą. Czy zaraza może zatrzymać katolickich ewangelizatorów? Pismo przecież mówi: „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi...będzie głód i ZARAZA, a miejscami trzęsienie ziemi” (Mt 24,7). A w innym miejscu: „Ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie” (Łk 21,11). Będzie również ZARAZA duchowa – grzech polegający na niewierze w Jezusa. Zło prowadzić będzie walkę ze światłem Ewangelii, tak aby wszędzie panowała ciemność. Jezus mówi ewangelizatorom: „Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego Imienia” (Mk 13,13).
Ewangelizacja w Mławie 20-02-2020
kronikaTechnika ewangelizacji w pytaniach i odpowiedziach
Pytanie: Czy w ewangelizacji można cytować Pismo Święte z telefonu komórkowego zamiast cytowania z Pisma Świętego będącego w wersji papierowej?
Odpowiedź: Można, a zwłaszcza wtedy gdy cytowanie z księgi papierowej Pisma naraziło by nas ewangelizatorów na niebezpieczeństwo lub niedogodność.
Ewangelizacja w Warszawie 16-02-2020
kronika-Nie bój się. Jedź i ewangelizuj, a Ja będę z tobą. To będą godziny chwały Mojej. W ten sposób wiele dobra uczynisz całemu światu, bo zaparłeś się samego siebie i całego świata oraz poszedłeś szukać i wypełnić wolę Moją – rzekł do mnie Jezus na modlitwie w sobotni poranek 16 lutego 2020 roku, kilka godzin przed ewangelizacją w Warszawie.
Drugie wydanie KERYGMY PODRĘCZNIKA EWANGELIZATORA
informacjeKsiążka Zbigniewa Ignacego Kowalskiego pt „KERYGMA - Podręcznik ewangelizatora” wyszła w Wydawnictwie MICHALINEUM w drugiej uzupełnionej odsłonie. Uzupełnienie dotyczy nowego okresu badawczego, który obejmuje lata od poprzedniego wydania czyli 2014- 2019. W rozdziale "statystyka skuteczności ewangelizacji" znacznie poszerzono zakres analizy oraz jej przekroje odnośnie różnych form ewangelizacji praktykowanych przez Zbigniewa Ignacego Kowalskiego w swej intensywnej działalności jako katolickiego ewangelizatora. Oczywiście wydano tak jak poprzednio łącznie z Imprimi potest, które zaakceptowane zostało przez Przełożonego Generalnego ks. Kazimierza Radzika CSMA.
Ewangelizacja w środkach komunikacji 25-01-2020
kronikaJak ewangelizować w tramwaju? Najpierw należy pojechać do miasta, gdzie są tramwaje, jeżeli w twoim mięście ich nie ma. Nie należy jechać tam swoim samochodem, aby nie tracić okazji do ewangelizacji w pociągu lub autobusie. Gdy juz jesteśmy na miejscu należy kupić bilet całodobowy i wsiąść do tramwaju i jeździć nim przez 3 godziny ewangelizując.
FILM DOBRA NOWINA
informacjeTen film jest prezentem od Boga podarowanym tobie. Czy go przyjmiesz? Jeśli tak, to usłyszysz słowa, które Jezus chciałby powiedzieć tobie, gdybyś chciał się z Nim spotkać. Słowa Jezusa wypowiadane są do ciebie przez usta katolickiego głosiciela Dobrej Nowiny Zbigniewa Ignacego Kowalskiego. Miejscem twojego spotkania z Jezusem jest kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w polskim mieście Mława. Być może Jezus odpowie ci na wiele pytań które nurtują w twoim sercu. Może to spotkanie zachęci cię do wejścia w relację przyjaźni z Jezusem.

Ewangelizacja świata 29 września 2019
kronikaPodziękowania od organizatorów dla uczestników tegorocznych warszawskich ewangelizacji ulicznych w tym dla członków Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA: „Moi drodzy, chcę w imieniu ekipy organizującej ewangelizacje uliczne, bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku byli obecni i posługiwali. Dziękuję za waszą gotowość głoszenia Jezusa innym ludziom. Niech Pan Jezus będzie obecny w waszym życiu”
Strona 2 z 16 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.